COTPS recenze – Oblíbený podvod [proč se mu vyhnout]

V této recenzi se věnujeme kryptoměnové obchodní platformě COTPS též známé jako Cryptos OTC Trading Platform, která je naprostým podvodem.

Co je COTPS

COTP neboli COTPS neboli Cryptos OTC Trading Platform je platforma, jejíž provozovatelé o ní tvrdí, že je specializovaná na obchodování s kryptoměnami.

A to konkrétně na velmi specifický typ obchodování, kterému se říká arbitráže. V principu jde o nákup jedné kryptoměny na jedné burze za nižší cenu a její rychlý prodej za cenu vyšší na jiné burze.

COTPS tvrdí, že tímto stylem obchodování dokáže svým uživatelům generovat zisky až 3,5 % denně. Nemusí se to tak zdát, ale je to velmi vysoké číslo, které by znamenalo zdvojnásobení obchodního účtu i bez reinvestování zisků (složeného úročení).

Otázka je, zda můžete Cryptos OTC Trading Platform věřit a bez výčitků této platformě svěřit své peníze. Odpovědi najdete v této recenzi.

Cryptos OTC Trading Platform podvod

COTPS je na trhu už do konce loňského roku, a od té doby byla tato platforma přistižena u mnoha lží. Reagovala na ně nikoliv přiznáním a stažením se, ale tichým předěláním webových stránek, aby své lži zakryla. Uvádíme zde některé z nich.

Smyšlený tým

Když se podíváme na zahraniční recenze COTPS, najdeme v nich například důkaz, že platforma ukazovala na svých webových stránkách falešný tým svých lidí. Použila fotky z fotobanky a lidi na nich vydával za své pracovníky.

Příklad najdete na obrázku níže uvedeném. To je typický trik podvodníků. Ti často také používají obrázky fotobanky pro ilustraci svých fiktivních uživatelů a jejich zkušeností.

Falešný tým

Žádné pojištění

Další ze lží platformy COTP bylo tvrzení na jejím webu, že kryptoměny uložené v platformě jsou pojištěny v rámci amerického systému FDIC. To byla naprostá fikce.

FDIC je obdoba našeho zákonného pojištění vkladů v bankách, pojišťovnách a obdobných regulovaných finančních institucí, která vám zaručuje, že v případě krachu dané společnosti dostanete své peníze zpět z pojišťovacího fondu.

Jenomže COTPS není regulovaná ani jakkoliv pojištěná společnost a FDIC ji nijak nekryje. Jakmile bylo na tuto lež upozorněno, Cryptos OTC Trading platform stáhla tuto lež ze svého webu, ale vše zůstalo zdokumentováno.

Žádné FDIC pojištění

Lži o regulaci

Jedna velká lež, která na webu COTPS zůstává, je tvrzení o regulaci. Na oficiálním webu platformy najdete zprávy o registraci u amerického FinCENu a kanadského FinTracu.

To ale nejsou regulátoři investičních společností. Jsou to úřady, které řeší “jen” praní špinavých peněz. Sledují tedy podezřelé toky financí z trestné činnosti a podobně. Finanční firmy mají povinnost jim reportovat podezřelé transakce.

FinCEN a FinTrac tedy vůbec neřeší, zda má daná finanční firma právo poskytovat investiční služby, jak je poskytuje, jak jsou zabezpečené klientské finanční prostředky a tak dále. FinCEN to přímo uvádí na svém webu, že registrované společnosti nijak neschvaluje ani nedoporučuje.

Pokud by Cryptos OTC Trading platform byl regulovaná firma, našli byste jí v příslušných registrech, jako je v USA EDGAR provozovaný finančním regulátorem SEC. V kanadě pak v registrech jednotlivých provinčních regulátorů nebo v souhrnném registru. Ale nenajdete, protože COTPS není regulovaná platforma.

Můžeme s klidem říct, že se jedná o nelegální investiční službu, protože minimálně v USA a Kanadě podniká bez příslušných oprávnění. Můžete si to sami ověřit u jednotlivých regulátorů.

FinCEN

Lži o stáří

Cryptos OTC Trading Platform provozuje minimálně dvě domény: cotps.com a cotps.net. Ta druhá byla registrována v říjnu 2021 a ta první v březnu 2019 (podle běžných výpisů).

Díky tomu se snaží COTPS tvrdit, že projekt běží, funguje a vyplácí peníze už tři roky. Ale není tomu tak. Pohled do Web Archive totiž prozradí, že v minulosti doména cotps.com patřila někomu úplně jinému, kdo na ní provozoval úplně jiný byznys, a to dokonce už od roku 2006.

Cryptos OTC Trading platform se jí ujala až na konci loňského roku, není tedy ani rok stará.

COTPS je Ponzi podvod

Na závěr si vysvětlíme, jak COTPS doopravdy funguje. Je to Ponziho schéma, tedy nelegální finanční pyramida, jež je odsouzena k zániku.

Promotéři COTPS hlásí do světa, že platforma vydělává pomocí arbitráží. Jelikož tento druh obchodování zná jen málo lidí, je snadné tomuto tvrzení uvěřit.

Jenomže ve skutečnosti vám žádný typ burzovního obchodování nemůže vydělávat 3 procenta denně, to prostě není možné. Nikdo nedokáže trhy předvídat tak dobře.

A to někteří propagátoři COTPS na YouTube tvrdí, že vám platforma může vydělat i 7 % denně.

Co se týče arbitrážních příležitostí na kryptoměnách, tak ano, objevují se, ale jsou poměrně malé a rychle je zkonzumují roboti.

Co je ale nejdůležitější, arbitráže nejde škálovat. Když se objeví arbitrážní příležitost, tak je vždy omezena nejen časem, ale hlavně likviditou na jednotlivých cenových úrovní.

Například když můžete v nějakou chvíli nakoupit bitcoin třeba o 3 % levněji na jedné burze než na ostatních, za tuto nižší cenu bude k dispozici jen omezené množství bitcoinů.

To znamená, že je zcela nemožné díky arbitrážím nabízet konstantní denní zisky veřejnosti a tvrdit, že se přihlásit může kdokoliv a všem vždy zajistíte stejně vysoké zisky.

Tomuto argumentu se COTPS snaží vyhnout tím, že jde o OTC tedy over-the-counter platformu, která obchoduje i mimo burzy a jejich order booky. To samozřejmě není pravda, ale i kdyby byla, i tady pořád platí omezení likvidity, protože kryptoměn je omezené množství, a když chcete prodat, musíte nejdřív někde nakoupit.

COTPS je prostě hrubý podvod, který bere peníze od nových uživatelů a dává je těm starším. Klasická pyramida, která se zbortí, hned jak přítok nových peněz do systému nestačí alespoň vyvážit požadavky na výběry.

COTPS podvod

COTPS recenze – závěr

Cryptos OTC Trading Platform (COTPS) je totální podvod, Ponziho schéma, které se jistě zhroutí. Je jen otázkou času kdy. Protože je důležité se mu vyhnout.

Pokud vás zajímá legitimní investování do kryptoměn, můžete si ho vyzkoušet na demo účtu u regulované společnosti.

Pokud se rozhodnete investovat skutečné peníze, mějte na paměti, že se jedná o rizikovou záležitost a že je třeba dobře rozumět všem rizikům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru