Nejvyšší soud řešil případ nákladů na náhradní vozidlo v případě nehody nepojištěného auta

Nejvyšší soud řešil případ nákladů na náhradní vozidlo v případě nehody nepojištěného auta

Jak může vypadat rozhodování soudů v případě sporu o náhradu nákladů na náhradní vozidlo, ukázal verdikt Nejvyššího soudu, informovala o tom ČTK.

Do sporu se dostali dvě účastnice dopravní nehody. Žalovaná řidička Fordu Mondeo zezadu narazila do poškozené řidičky Mercedesu GL. Ford Mondeo ale neměl povinné ručení, byl nepojištěný.

Poškozená řidička nechala svůj mercedes dopravit do servisu, kde získala náhradní vozidlo v podobě stejného modelu Mercedes GL. To užívala 33 dní, než bylo opraveno její vlastní vozidlo.

Žalovaná řidička Fordu Mondeo ale odmítla uhradit poškozené část nákladů na náhradní vozidlo s tím, že poškozené auto dlouho stálo, i když bylo pojízdné, a čekalo na kontrolu technikem pověřeným žalovanou.

Obvodní soud pro Prahu 4 ale rozhodl, že poškozená nemůže nést tíži čekání na kontrolu svého vozidla, kterou měl provést technik pověřený žalovanou. A proto žalovaná musí uhradit náklady na náhradní vozidlo v plné výši. Případ skončil dovoláním k Nejvyššímu soudu, který verdikt potvrdil.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *