Podle průzkumu se vybrzdění dopustila tři procenta řidičů

Podle průzkumu se vybrzdění dopustila tři procenta řidičů

Průzkum pojišťovny Generali přinesl aktuální čísla o dodržování dopravních předpisů ze strany českých řidičů.

Vybržďování je velmi nebezpečný nešvar, který může způsobit vážnou nehodu. Je zřejmé, že z hlediska pojištění nese finanční následky ten, kdo vybrzďoval. V průzkumu přiznaly 3 procenta dotázaných, že se ho někdy dopustily. 17 procent řidičů mělo někdy chuť někoho vybrzdit, ale neudělali to, protože to považují za nebezpečné. A konečně 80 procent řidičů uvedlo, že se vybržďování nikdy nedopustilo a ani o něm nikdy nepřemýšlelo.

Zajímavý kontrast nastal v názorech na to, které pohlaví řídí hůř. 22 procent respondentů si myslí, že jsou ženy horší řidičky, zatímco muže považuje za horší řidiče jen 10 procent dotazovaných. Ovšem podle statistik mají ve skutečnosti muži zhruba dvakrát vyšší míru nehodovosti než ženy.

Co se týče dodržování dopravních předpisů obecně, 80 procent lidí uvedlo, že je porušuje jen výjimečně. 14 procent řidičů je porušuje, když spěchá, 3 procenta skoro vždy. A 6 procent na otázku nechtělo odpovědět. Nejčastějším prohřeškem bývá nedodržení maximální povolené rychlosti.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *