XRP není cenný papír, říká Ripple

XRP není cenný papír, říká Ripple

Tržní šéfstratég Ripplu Cory Johnson ujistil veřejnost, že kryptoměna XRP není cenným papírem.

XRP je kryptoměna, kterou používá Ripple v rámci svých softwarových řešení pro mezinárodní finanční převody. V souvislosti se zpřísňující se regulací kryptoměn se začalo spekulovat, jestli XRP nesplňuje rysy cenného papíru, což by mělo rozsáhlé důsledky pro všechny, kdo s ní nakládají a obchodují.

Například americké kryptoměnové burzy by s ní nesměly obchodovat, protože žádná nemá licenci obchodníka s cennými papíry.

Johnson však tyto spekulace rázně odmítl v rozhovoru pro CNBC. „Určitě nejsme cenným papírem. Nesplňujeme standardy cenného papíru stanové historií soudního práva,“ uvedl.

Spekulace o tom, že je možná XRP cenným papírem, se objevily v souvislosti s tím, že americká burza Coinbase zatím XRP nenabízí, i když ostatní velké kryptoměny ano.

„V rámci našich diskuzí o zalistování XRP Coinbase nikdy nenastolil otázku, jestli je XRP cenným papírem. Máme v tom stoprocentně jasno, není to cenný papíry. Nesplňujeme kritéria,“ dodal Johnson.

To pro XRP znamená, že je s ním možné volně obchodovat a že nepodléhá žádnému zvláštnímu režimu stanoveným finanční regulací.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *