XRP není cenný papír, říká Ripple

Tržní šéfstratég Ripplu Cory Johnson ujistil veřejnost, že kryptoměna XRP není cenným papírem.

XRP je kryptoměna, kterou používá Ripple v rámci svých softwarových řešení pro mezinárodní finanční převody. V souvislosti se zpřísňující se regulací kryptoměn se začalo spekulovat, jestli XRP nesplňuje rysy cenného papíru, což by mělo rozsáhlé důsledky pro všechny, kdo s ní nakládají a obchodují.

Například americké kryptoměnové burzy by s ní nesměly obchodovat, protože žádná nemá licenci obchodníka s cennými papíry.

Johnson však tyto spekulace rázně odmítl v rozhovoru pro CNBC. „Určitě nejsme cenným papírem. Nesplňujeme standardy cenného papíru stanové historií soudního práva,“ uvedl.

Spekulace o tom, že je možná XRP cenným papírem, se objevily v souvislosti s tím, že americká burza Coinbase zatím XRP nenabízí, i když ostatní velké kryptoměny ano.

„V rámci našich diskuzí o zalistování XRP Coinbase nikdy nenastolil otázku, jestli je XRP cenným papírem. Máme v tom stoprocentně jasno, není to cenný papíry. Nesplňujeme kritéria,“ dodal Johnson.

To pro XRP znamená, že je s ním možné volně obchodovat a že nepodléhá žádnému zvláštnímu režimu stanoveným finanční regulací.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru