Řadu známých YouTube krypto účtů napadli hackeři

0

Během uplynulé neděle se objevilo podvodné video na několika krypto kanálech na YouTube, které měly za cíl okrást lidi o peníze.

Je to jeden z nejznámějších a zdánlivě i nejhloupější podvodů na kryptoměnách. Podvodníci vám řeknou, že když jim pošlete určitý obnos určité kryptoměny, pošlou vám zpět dvojnásobek. Samozřejmě vám ale nic nepošlou, jen si nechají částku, kterou jste jim poslali.

Tento typ podvodu má samozřejmě větší šanci na úspěch, když je nabízen z alespoň trochu důvěryhodného zdroje, většinou nějakého populárního nebo renomovaného účtu na sociální síti.

V minulosti takto hackeři zneužili například twitterové účty politiků. Teď se jejich nástrojem staly známé YouTubové účty zaměřené na téma kryptoměn, jako Ivan on Tech, Bitboy Crypto či dokonce Coinmarketcap.

Hackeři je ovládli a zneužili je k propagaci fiktivní kryptoměny “One World Cryptocurrency” OWCY. Po obětech opět žádali, ať jim pošlou své běžné kryptoměny, přičemž obratem měli dostat zpět novou kryptoměnu.

YouTubeři, jejichž účty byly takto zneužity, ale zatím netuší, jak někdo cizí mohl ovládnout jejich účty. Například Boxmining prohlásil, že má aktivní dvoufaktorovou autentizaci. Nevypadá to ani na podvod typu SIM swap, kdy podvodníci získají duplikát SIM karty, a tím i uživatelovo telefonní číslo.

Napadení YouTubeři mají podezření, že jde o nějaký problém na straně YouTubu, možná dokonce o práci zevnitř.