Přes ICO kryptoměn se letos točí ještě víc miliard dolarů než loni

0

Kdo považoval rok 2017 za vrchol emisí nových kryptoměn, byl na omylu. Loňský rok byl už překonán letošním prvním čtvrtletím.

Loni nastal boom Initial Coin Offering a brzy se tento způsob získání kapitálu na podnikání stal tak oblíbeným, že předčil tradiční postupy. Neobešlo se to však bez kontroverzí, protože vzhledem k absentující regulaci jsou ICO často zneužívány podvodníky.

A právě obrovské množství podvodů a rostoucí tlak regulátorů stály za předpokladem, že letos nastane útlum ICO. Ale nenastal.

Podle dat listu CoinDesk jen v letošním prvním čtvrtletí vybraly ICO 6,3 miliardy dolarů, což je o 18 procent víc než za celý loňský rok. Velkou roli v těchto číslech hraje obrovské a kontroverzní ICO Telegramu v hodnotě 1,7 miliardy dolarů, ale i bez něj by letošní první čtvrtletí znamenalo 85 procent celého loňského roku, co se vybraných peněz týče.

V globálním kontextu se jedná o naprosto absurdní peníze, kdy se i pochybným projektům bez skutečně inovativních nápadů daří vybírat desítky milionů dolarů.