Obchodování s kryptoměnami na Binance už jen po ověření totožnosti

Kryptoměnová burza Binance udělala další krok k usmíření s regulačními úřady a zavádí absolutní povinnost pro uživatele ověřit totožnost.

V minulosti platilo, že jste si na Binance mohli otevřít účet a začít okamžitě obchodovat s kryptoměnami a převádět je. Pokud jste burze nechtěli odhalit svoji totožnost, měli jste denní limit na výběry v hodnotě dvou bitcoinů, což jsou v dnešních číslech zhruba dva miliony korun. A to není málo, většině lidí to stačilo.

Jenomže to není v souladu se zákony proti praní špinavých peněz a financování nelegální činnosti, které platí ve většině zemí světa. A to je jeden z důvodů, proč regulátoři z různých zemí začali na Binance vyvíjet nátlak, tím dalším je neregulované obchodování s deriváty.

Binance chce zůstat na čele žebříčku kryptoměnových burz, a proto začala zavádět změny, které regulační úřady uspokojí. A mezi tyto změny patří povinnost pro uživatele ověřit svoji totožnost bez ohledu na obchodované objemy.

Jinak řečeno, všichni stávající a noví uživatelé budou na burze moct obchodovat pouze pokud burze prokáží svoji totožnost prostřednictvím přijatelných dokumentů, jako je občanský průkaz.

A není to žádné překvapení. Překvapení spíš je, že Binance procházelo tak dlouho mít typ účtu, který ověření totožnosti nevyžaduje. Protože ověřování totožnosti u burz a brokerů není žádná novinka, je to běžná záležitost už několik let.

Pokud někoho láká obchodovat na burzách, kde to zatím ještě pořád jde bez ověření totožnosti, je třeba si uvědomit, že je to spojené s vyššími riziky. Protože takové burzy vědomě porušují pravidla, která obecně platí dlouhou dobu, takže od nich nelze očekávat absolutní serióznost.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru