Letošní rok bude pro NFT výrazně rekordní

Kryptoměnové non-fungible tokeny zažívají letos nevídaný růst, a už teď je jasné, že zaznamenají rekord.

Čísla zaznamenávající růst NFT jsou velmi působivá. Zatímco za celý rok 2018 se těchto tokenů prodalo jen za 41 milionů dolarů, letos už to bylo jen v Ethereu za 9 miliard, přičemž ještě jeden měsíc do konce roku zbývá. Vyplývá to z čísel publikovaných listem Coingelegraph.

Růst NFT je obrovský i v porovnání s loňským rokem, kdy jejich obchodní objemy činily 340 milionů dolarů. Ať už tedy letošní prosinec dopadne jakkoliv, rok 2021 bude znamenat pro NFT meziroční růst v tisících procent.

NFT sice podléhají stejným trendům jako kryptoměn obecně, ale těší se čím dál větší oblibě, což jejich cenové korekce činí méně bolestnými.

Non-fungible tokenům stále dominuje síť Ethereum, ve které funguje největší jejich tržiště Opensea. Kromě digitálních obrázků a videí hodně rostou také herní NFT, tedy digitální předměty z videoher.

NFT je předpovídána velká budoucnost, protože tyto tokeny v sobě můžou nést různé informace, od identity, přes práva duševního vlastnictví, až po umělecká díla. Ovšem pouze budoucnost ukáže, jestli dokážou vytvořit své vlastní odvětví nezávislé na obecných trendech v kryptoměnách.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru