Kryptoměna Squid Game byla velký podvod

Strmým růstem a takřka okamžitým pádem se proslavil podvod, jenž se svezl na vlně populárního seriálu.

Korejský seriál Squid Game je nejpopulárnějším v historii streamovací služby Netflix, takže ani není divu, že tohoto jména využili podvodníci.

Stvořili kryptoměnový token Squid Game (SQUID) a dodali mu likviditu na decentralizované směnárně PancakeSwap.

Token se zpočátku obchodoval za 35 dolarů, ale pak jeho cena vyletěla během pár hodin na více než 2800 dolarů, tedy na osmdesátinásobek. Jenomže pak téměř okamžitě spadla na nulu.

Obchodní objemy za posledních 24 hodin přesahují u SQUID 15 milionů dolarů, takže se na této kryptoměně protočily nemalé peníze.

Byl to monumentální podvod. Podvodníci stvořili token Squid Game, aniž by samozřejmě měli jakákoliv práva toto jméno použít. Pak ho na PancakeSwapu dali do páru s WBNB a BTCB, přičemž při dodání likvidity nastavili poměrně vysokou počáteční cenu.

Následně se jim podařilo zinscenovat pumpování ceny, aby ve správný okamžik prodali, co se dá, a stáhli likviditu zpět. Veřejnosti tak v peněženkách zůstal bezcenný token.

Nachytat na tyto podvody se bohužel stále nechá velké množství lidí. Jedním z hlavních důvodů je, že nevědí, že kdokoliv může stvořit prakticky bezplatně jakýkoliv token s jakýmkoliv jménem. Pak ho dokonce může spárovat s jinou měnou a vytvořit likvidní obchodní páry na decentralizovaných platformách, jako jsou PancakeSwap a Uniswap, přičemž nastaví cenu, jakou chce.

Stejně tak pak může kdykoliv prodat všechno a stáhnout zbylou likviditu z kontraktů. A nakonec zmizet.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru