Hacker si pohrává s Poly Network a stále nevrátil ukradené miliardy

Kuriózní případ hacku kryptoměnového projektu Poly Network pokračuje nevyzpytatelným chováním hackera.

Minulý týden se neznámému hackerovi, který byl od té doby pojmenován jako Mr. White Hack, podařilo odcizit z Poly Network kryptoměny v celkové hodnotě přesahující 600 milionů dolarů, tedy více než 12 miliard korun.

Díky tomu se proslavil, protože se finančně jedná o největší hack v rámci decentralizovaných financí (DeFi) v kryptoměnových sítích.

Hacker téměř okamžitě slíbil, že peníze vrátí. A začal podle toho konat, na určený účet začal převádět kryptoměny zpět. Ale má to jeden háček. Jedná se o tak zvaný multi sig účet, který pro potvrzení transakcí vyžaduje více podpisů (soukromých klíčů). A jeden klíč stále drží hacker a zatím ho nepředal Poly Network.

Jinak řečeno Poly Network vidí peníze na účtu, který určil pro návrat odcizených kryptoměn, ale nemůže peníze jakkoliv použít, protože zatím nemá scházející klíč, který zná jen Mr. White Hack.

Výjimku tvoří 33 milionů dolarů v tetherech (USDT), které zmrazil přímo Tether. Což pro mnohé může být zajímavým zjištěním, že Tether má možnost komukoliv zmrazit jeho peníze.

Poly Network se proto snaží hackera nepřímo přemluvit, ať už jim klíč předá. V každém případě mu chce vyplatit odměnu 500 tisíc dolarů, tedy více než 10 milionů korun. A také mu nabízí funkci hlavního bezpečnostního poradce a slovo v dalším vývoji projektu.

Hacker se ve veřejné diskuzi vyjadřuje do jisté míry neurčitě. Angličtina zjevně není jeho mateřským jazykem, takže se možná leccos ztratí i kvůli jeho omezeným jazykovým schopnostem.

Není třeba dlouze vysvětlovat, že budoucnost Poly Network stojí právě na tom, jestli ztracené peníze získá zpět.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru