Binance připravuje těžařský pool na kryptoměny

Největší kryptoměnová burza Binance, se chystá rozšířit nabídku svých služeb o kolektivní těžbu kryptoměn.

Již dlouhou dobu jsou pryč časy, kdy jednotlivci mohli ziskově těžit kryptoměny pomocí vlastních počítačů. Dnešní těžbě dominují specializované stroje (Asic) na těžebních farmách v lokalitách, kde je relativně levná elektrická energie.

Je to dáno tím, že se v důsledku rostoucích cen (z dlouhodobého pohledu) kryptoměn zvýšil zájem o těžbu, což vedlo k automatickému přizpůsobení obtížnosti těžení na vyšší úroveň.

Proto se časem začaly prosazovat tak zvané těžařské pooly, což jsou systémy, které spojují hardwarový výkon mnoha různých zařízení, aby zvýšily úspěšnost při těžbě kryptoměn, a tím i zisky.

Do takových poolů se může zapojit kdokoliv i s obyčejným počítačem. Dá k dispozici svůj hardwarový výkon a úměrně k tomu se s ním celý pool bude dělit o zisky.

A jeden takový těžařský pool připravuje pro své klienty Binance. Burza neuvedla, kdy ho spustí, ale spekuluje se o druhém čtvrtletí letošního roku.

Zakladatel a šéf Binance Changpeng Zhao uvedl, že se jedná o další produkt v rozšiřující se finanční nabídce burzy, která čítá staking kryptoměny, spoření či půjčky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru