Burzy a směnárny na kryptoměny

Kryptoměnové burzy a směnárny


Kryptoměnová burza BinancePokud chcete nakoupit nebo prodat kryptoměnu či kryptoměny, budete k tomu potřebovat směnárnu nebo burzu.

Rozdíl mezi směnárnou a burzou je jen ve funkcích a složitosti obchodování. Směnárny nejsou stavěné na časté obchodování klientů, jsou jednoduché s cílem umožnit rychlý nákup, případně i prodej. Hodí se především pro ty, kdo chtějí kryptoměny nakoupit a delší dobu držet.

Na druhé straně burzy jsou dělané na časté obchodování, zákazníkovi umožní komplexní pohled do hloubky trhu a používání pokročilých obchodní příkazů (market, stop, limit). Burzy se tedy hodí pro spekulanty, kteří používají pokročilé obchodní strategie pro pravidelné obchodování.

Burzy ale může použít kdokoliv, kdo se zorientuje v obchodní platformě, která je složitější než pouhý nákup nebo prodej ve směnárně.

Jakou burzu nebo směnárnu použít?

Prvním kritériem při volbě burzy či směnárny musí být jejich nabídka. Když například budete chtít koupit XRP, tak je třeba nejdříve zjistit, které burzy a směnárny ho mají v nabídce.

Následně je třeba vyhodnotit serióznost a spolehlivost dané firmy. Vybírejte jen mezi těmi, které fungují delší dobu a na které jsou dobré ohlasy mezi uživateli.

Nakonec pak porovnávejte poplatky, abyste zjistili, kde se vám váš nákup nebo prodej nejvíce vyplatí. Existují poplatky za vklady, výběry a transakce. Ne všechny burzy a směnárny účtují všechny poplatky, některé je třeba zahrnou rovnou do ceny kryptoměny.

A nezapomeňte, že pokud využijete zahraniční službu, do hry vstoupí poplatky za konverzi korun na zahraniční měnu a za převod peněz do a ze zahraničí. A ty nemusí být vůbec malé.

Články