Zvyšuje se aktivita podvodných recovery rooms, upozorňuje FSMA

Belgický úřad pro dohled nad finančními trhy FSMA upozornil oběti finančních podvodů, že na ně čekají podvodníci s nabídkami, které je připraví o další peníze.

Podvody recovery rooms se soustředí na lidi, kteří už jsou oběťmi investičních podvodů a přišli v nich o peníze. Recovery rooms slibují, že těmto obětem dokáží získat ztracené peníze zpět.

Obvykle své oběti kontaktují s takovou nabídkou telefonicky nebo e-mailem. Někteří lidé se do jejich spárů ale dostanou sami, když na internetu hledají, kdo by jim pomohl získat zpět peníze ztracené ve finančních podvodech.

Také se stává, že podvodníci si předávají údaje o svých obětech, aby věděli, koho můžou zkusit okrást podruhé prostřednictvím podfuku recovery room.

Podvody recovery rooms se vydávají za specializované kanceláře finančních specialistů, účetních nebo advokátů. V některých případech dokonce používají údaje skutečných společností, se kterými ale nemají nic společného.

Recovery rooms samozřejmě vždy vyžadují od svých obětí peníze. Odměna za údajné získání zpět peněz ztracených v podvodech je vždy splatná předem. Někdy jsou tyto platby odůvodňovány potřebou zaplatit administrativní nebo právní poplatky, či dokonce fiktivní daně.

Výsledek je vždy stejný, oběti jsou podvedeny podruhé. Zaplatí předem poplatek do recovery room, žádné ztracené peníze zpět nedostanou a přijdou i o tento poplatek.

Belgický regulátor FSMA aktuálně varoval před následujícími recovery rooms.

Payback Ltd.

Payback je izraelská služba, která nabízí, že lidem získá zpět peníze ztracené v různých podvodech, včetně těch kryptoměnových. Což je na první pohled přehnané tvrzení, protože kryptoměnové transakce jsou nevratné.

Payback na svých stránkách neuvádí, kolik za své služby chce. Že se jedná o problematickou službu, dosvědčuje skutečnost, že se Payback dostala na černou listinu FSMA a dříve také britského regulátora FCA. Z tohoto důvodu dokonce ani nesmí poskytovat své služby britským rezidentům.

Funds Recovery Ltd.

Funds Recovery je podle všeho sesterskou společností výše uvedené Payback. Webové stránky a nabídka jsou velmi podobné, fyzická adresa firmy stejná.

Funds Recovery tvrdí, že může obětem pomoct získat zpět peníze ztracené s podvody na Forexu, kryptoměnách, binárních opcích a kreditních kartách.

Firma je taktéž neposkytuje své služby britským rezidentům, nyní před ní varovala belgická FSMA.

Lewis & Wright Advocates

Lewis and Wright Advocates o sobě tvrdí, že je advokátní kanceláří specializovanou na akciové podvody. Slibuje, že obětem takových podvodů dokáže získat peníze zpět.

Lewis and Wright Advocates uvádí, že sídlí ve Velké Británii, ale na jejím webu chybí jakékoliv informace o její licenci pro právní služby. Velmi pravděpodobně je to fiktivní kancelář.

V každém případě platí, že před Lewis and Wright Advocates varoval belgický regulátor FSMA.

LCT Capital

LCT Capital, LLC, se prezentuje jako brokerská společnost specializovaná na poradenské služby, od řízení portfolia až přes přeshraniční transakce.

LCT Capital tvrdí, že sídlí v americkém Austinu, ale neuvádí žádné informace o licenci, kterou je v USA povinná pro brokerské a investiční poradenské společnosti. Velmi pravděpodobně v USA vůbec nesídlí.

LCT je na černé listině regulačního úřadu FSMA.

South Texas Securities

Webové stránky společnosti South Texas Securities už nejsou dostupné, ale podle názvu zjevně šlo o nepovolenou investiční službu.

FSMA označila South Texas Securities za recovery room, takže se zjevně nabízela i získávání peněz ztracených v podvodech.

Main Trading Center / MTC Institute

Main Trading Center podle všeho nemá aktivní webové stránky, takže nemůžeme zjistit detaily její nabídky.

Ale FSMA považuje Main Trading Center za recovery room, takže se jí vyhněte.

Shrnutí

Payback, Recovery Funds, Lewis and Wright Advocates, LCT Capital, South Texas Securities a Main Trading Center jsou podle belgického regulačního úřadu FSMA tak zvané recovery rooms, tedy podvody, které falešně slibují vymáhání peněz ztracených v podvodech. Vyhněte se jim.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru