Pozor na Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting

Pozor na Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting

Belgický úřad pro regulaci finančních trhů upozornil na dvě nelegálně podnikající společnosti, jež jsou pravděpodobně pokračováním dobře známého podvodu.

Five Winds Asset Management (FWAM) je společnost s neznámým sídlem a neznámou vlastnickou strukturou, která nabízí investiční služby. Klienti mají vložit peníze na účet a poté dostávat pravidelně vyplácené úroky.

QW Lianora Swiss Consulting je poradenská společnost s údajným sídlem ve Švýcarsku, která ovšem také nabízí investiční balíčky, stejně jako Five Winds Asset Management.

Belgický finanční regulátor FSMA pak upozornil, že obě společnosti podnikají v rámci Evropské unie nelegálně, protože nemají oprávnění poskytovat investiční služby. K tomu dodal, že podle jeho zjištění jsou Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting napojené na již dříve odhalené podvody Questra a Atlantic Global Asset Management a že fungují stejným způsobem.

Všechny tyto společnost slibují zisky, které nejsou reálné u jakékoliv legální obchodní aktivity. Jedná se o pyramidové finanční hry (Ponziho schéma), kdy jsou úroky vypláceny z nových vkladů. Jakmile nastane nedostatek nových vkladů, systém zkolabuje. Nebo dřív, pokud jeho provozovatelé usoudí, že vybrali dost peněz a že si je chtějí nechat.

Podle komentářů, zkušeností a recenzí v různých diskuzních fórech nastal nedostatek nových vkladů u Questry a AGAMu, proto jejich provozovatelé spustili v srpnu nové podvodné schéma pod názvy Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting.

Aktualizace

UPOZORNĚNÍ: Od srpna 2018 je firma QW Lianora Swiss Consulting v likvidaci, viz. švýcarský obchodní rejstřík.

16. 1. 2019 varovala před FWAM a Lianorou Národná banka Slovenska s tím, že se s největší pravděpodobností jedná o podvod.

2. 5. 2019 varovala před Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting Česká národní banka.

Podobné články

491 komentářů

 1. Profilový obrázek
  Investor

  Zajimalo by mě proč byly zrušeny stránky scamquestra když na nich bylo tolik informací a důkazů ze je questra podvod…?

  Odpovědět
  1. Profilový obrázek
   Nas*any investor

   Víš jak to funguje. Pravdu je třeba umlčet. Nic nesmí stát v cestě byznysu. A zmanipulování jedinci zas můžou společně tleskat, že se povedlo umlčet pravdu a že mohou dál manipulovat ty, co nevěří.

   Už se proberte, prachy jsou pryč, nic nebude. Ale manipulátoři budou stále dokola zpívat tu svou ohranou odrhovačku o tom, jak se na pozadí pracuje.
   Ano, pracuje, ale na utrácení našich peněz a vymýšlení nového podvodu, až dojdou peníze.

 2. JP
  JP

  Platí následující fakta:
  – společnost Lianora neexistuje, od loňského srpna je v likvidaci
  – FWAM podle všeho také neexistuje, není k nalezení v žádném obchodním rejstříku
  – webové stránky FWAM už několik měsíců neexistují

  To má někdo věřit, že se jedná o seriózní projekt, který bude vyplácet peníze?!

  Odpovědět
  1. Profilový obrázek
   Rada

   Tak víme ze začal byt problem od roku 2016. Kdy začal regulátor psat nesmysli ze je Korporace pyramida a kde si co si. Ano takové praktiky se ve světě dějí normálně, ze se snaží do neregulovsne sektoru zasahovat a ničit!! Tahle Korporace není jediná!! Takže co je horší tleskat podvodům a jak jste psal i Vy ze na internetu si lze dělat co chce, a nebo je zde firma která má sídlo, má reditele,.. vše se dá dohledat,.. a náhle přijde bezdůvodně útok!! Je to svistnvstvo a nepochopím vaši reakci, jelikož zde píšete a nemáte vůbec ale vůbec žádné informace,.. pouze dedukce toho co si myslíte a ještě vše překrucujete.

  2. JP
   JP

   Vše se dá dohledat? To máte pravdu. Dá se dohledat, že Lianora neexistuje, že je od srpna loňského roku v likvidaci. Také se dá velmi rychle zjistit, že webové stránky Five Winds jsou zrušené, neexistují. Zároveň jsem v žádném obchodním rejstříku neenašel Five Winds. Tak sem dejte odkaz na obchodní rejstřík nějaké země, kde je Five Winds, kde je uvedený ten váš ředitel, sídlo atd.

  3. Profilový obrázek
   Teď už smířený investor

   Víte, jací jsou lidé. Když jim někdo kvalitně vymyje mozek, budou tvrdit, že kruh je čtverec, protože to říká jejich guru.

   Já prozřel už dávno a s penězi už jsem se rozloučil.

   Skupinu už nečtu, nezajímají mě tam ty řeči. Při poslední debatě s podvedeným kámošem mě pobavil informací, co tam četl. Údajně jsou tyto stránky podplacené, aby špinily dobré jméno korporace (nevím o žádném dobrém jménu). A google je prý taky podplacený stejnými „škůdci“ , protože dává tento web na první místo, při hledání výrazu five winds.

   To už by chtělo odbornou pomoc, takovou bujnou fantazii jsem neměl ani jako malý.

  4. JP
   JP

   Jsem chtěl po Radovi (Richardovi), aby dokázal odkazem na nějaký obchodní rejstřík, že ta jeho „korporace“ vůbec existuje, ale to se odmlčel…

  1. JP
   JP

   Pokud vím, nikdo ze zdejších disktujících neměl peníze na Kypru nebo v Řecku. Peníze měli u FWAMu / Lianory, a o ty přišli. Ukazovat tady na problémy jiných zemí je jen odvádění pozornosti. Nic není dokonalé, nic není stoprocentí, a ano, problémy se můžou stát i v ČR, ale srovnávat mizivou pravděpodobnost ztráty peněz v bance se strkáním peněz do kapes podvodníkům z FWAMu a Lianory je opravdu neuvěřitelný cirkus. To je jako říct: Víte co, někdy by tu mohla být válka, takže se raději zastřelte rovnou hned teď.

   Vy chcete lidem namluvit, že je lepší dát peníze nezákonně podnikající firmě s fiktivní pobočkou, s nedoloženými podnikatelskými aktivitami a s netransparentní strukturou, než mít peníze ve státem dozorované a regulované bance, kde je vklad pojištěný. To je fakt komedie.

  2. Profilový obrázek
   Rada

   Tak on ji nestihl? Tak proč ji vůbec dával? Vy jste neviděl videa? Na jaké úrovni byli leadershipy? Setkal jste se vůbec s nějakým investorem? Tak proč zde opět říkáte ze na Kapverdskych ostrovech nejsou irelevantní zákony? Soudní spor byl vyhrán a tečka. Za 16 měsíců? Nedal ani jeden důkaz? Četl jsem rozhodnutí?

  3. JP
   JP

   Opět jen blábolíte a snažíte se strhnout pozornost jinam.

 3. Profilový obrázek
  Rada

  Jak ze to nema smysl? Jste normální? Daňový ráj nedanovy ráj. Korporace odvádí a platí dane. Proto by asi nevyhrala soudní spor? Na které není odvolání! Já už nevím jaký důkaz chcete? To vám přece nestačí? Tech státu na světě je více!! Kde mají výhodné dane. Ale aspoň tam funguji orgány!! Na rozdíl jinde ve světě. Aspoň neokradaji lidi jako u Nás v ČR, protože opět z našich dani zde utrácí, vyhazují peníze z okna,..

  Odpovědět
  1. JP
   JP

   Ten soudní spor v daňovém ráji na Kapverdách je naprosto irelevantní, protože byl jen o tom, že státní žalobce musel uvolnit té váší rádoby korporaci zmraznené peníze, protože nestihl v zákonné lhůtě připravit žalobu. To je všechno, nic jiného to neříká. Neříká to nic o legalitě ani legitimitě podnikání. A protože jsou to Kapverdy, má to naprosto nulovou relevanci pro ČR, SR, Evropu a zbytek světa. V Evropě regulátoři jasně varovali před FWAMem a Lianorou, Belgický regulátor jasně řekl, že tyto firmy vykazují charakteristiky podvodu. To už tady ale bylo řečeno několikrát.

 4. Profilový obrázek
  Rada

  Kdyby zde byla pouze jedna banka, a nebyla by zkorumpovaná bylo by to také lehčí nemyslíte? Kouknu li se do novin nevidím zde krásné věci o bankách!! Převoz kokainu na lodi? A to mi stále chcete říct ze banky jsou hodni? Oni nic nezákonného a nelegálního nedělají? Jste k smíchu a moc dobre víte té mám pravdu! Pouze jdte jeden z tech, co se snaží lidi ovlivňovat a manipulovat ze to tak není!! Jedinej problém je v tom, ze banky jak okrádají své klienty, mají dostatek financí na to, aby potili pokuty a sankce. Ejhle kouknu li se dále opět varování proti FB a jejího vývoje libra. Dokonce i amerického šéfa centrální banky to vadí? Proč asi? Ceka nás velká revoluce a posun, pomalu ale jiste všem dochází jak to je, a banky pomalu ale jiste krachují, propouští i své zaměstnance.
  https://qtube.eu/k-mag/cz/novinky/na-lodi-od-jp-morgan-nasli-kokain-za-13-miliardy-dolaru-pojdme-zakazat-banky/

  https://www.e15.cz/kryptomeny/kryptomena-facebooku-znervoznuje-i-sefa-americke-centralni-banky-1360521?fbclid=IwAR3EG2DzdWd8FftyUab1zQpZYzwDPzIrLWRRRvDTJk2-O28BvO17DRS4eKY

  Odpovědět
  1. JP
   JP

   Je to jen vaše typické odvádění pozornosti. Nikdo neříká, že jsou banky dokonalé, nic není dokonalé. Fakta jsou ale taková, že nikdo z nás tady nepřišel o žádné peníze v žádné bance, zatímco je tu řada lidí, kteří přišli o peníze u FWAMu / Lianory.

  2. Profilový obrázek
   Rada

   Ale i tady nikdo nepřišel o peníze, nejsou zde důkazy!! Pouze ty ze Korporace vyhrála soudní spor, to přece nechcete tady říkat ze to tak není? Nebo snad ano?

  3. JP
   JP

   Nikdo nepřišel o peníze? Diskuze u tohoto článku je plná lidí, kteří přišli o peníze, roky neviděli ani korunu. A ten irelevantní soudní spor z daňového ráje s tím nemá vůbec nic společného.

  4. Profilový obrázek
   Rada

   A hlavně Vy jste dokonalej podle všeho. Takže záporná % u bank jsou příčiny ceho? Já bych možná věděl, nebude to náhodou tím ze pravé zde zmiňované kauzy bank,,. Jak to dneska dělají.. jak zachází z penězi věřitelů? A poté jsou věřitele dosti překvapeni? Ze přijde frajer finanční poradce a nabídne super výborné zhodnocení penez z fondu? A pak se nestačíme divit? Ze jsou naše vklady ještě menší než kdy byly vloženy? To Vám přijde v pohodě? Ja chci jenom vědět jak to vše dopadne, jak se budou všichni tvářit až se spustí Korporace.

  5. JP
   JP

   Vraťme se k tomu, že u bank tu nikdo nepřišel o peníze, zatímco u té vaší „Korporace“ lidi přišli o peníze.

  6. Profilový obrázek
   čtyřitečky

   z fondu si lidi ty peníze můžou vybrat 😀 poplatek se počítá z celkového vkladu klienta a záleží na poradci jak moc je hamižný. Místo poplatku 3% si může snížit na 1,5 – 2 % což je pro klientka, taky příjemnější. Richarde radši se věnuj svým telegramovým ovečkám a nepiš o věcech, kterým nerozumíš 🙂

 5. Profilový obrázek
  Rada

  O tom to preci není, zde aspoň vidíte ze nejde jenom o stránky, narozdíl od podvodu. Tam se vypnou stránky a papa. Je Škoda ze tak vzdělaný JP nechápe dění ve světě, Amerika pád dolaru,.. tohle není náhoda. Představte si ze jste ekonom, právník, vyznate se v blockchain a budete si chtít založit investiční firmu,.. věřím tomu ze dneska už nemáte vůbec žádnou šanci. Rozdupou Vás na kopytech a nestačíte se ani divit. Jak jste psal ze vést dneska a založit banku není těžké, ano mate pravdu ale nesmíte mít trumfy v rukávu. A ještě musíte byt pod přísným dohledem jestli náhodou nechcete obahacovat klienty. Vždy pod přísným dozorem, buzerace od velkých centrálních bank a regulaci. Jediná má poslední rada je asi ta, kdo ká peníze v bance ať je co nejrychleji přesune tam kde jsou bezpečnější.

  Odpovědět
  1. JP
   JP

   To jsou strašné bláboly, které jako vždy ničím nepodložíte.

 6. Profilový obrázek
  Rada

  Ne, v pozadí dělají nové stránky, nový systém očekávám 👍. Radsi peníze investují jinam než do starých bank. Radsi dam přednost zmiňované ty69. Nové technologie, propojení blockchain a možnost držet zlato. Takže radsi místo živit banky které budou svými penězi nakládat, půjčovat za nehorázné % a já z toho neuvidíme ani cent!! A ještě je bude papat inflace!! Ani prd!! Proč asi to tak je? Banky naše peníze nepotřebuji. Je zajímavé když je tisknou legálně proč je nemohu tisknout já? Když je obyc papír,… proč oni mohou a já ne? To vás nikdy nenapadla tahle otázka? Proč oni můžou vsechno i překračovat své pravomoce? Je to vsechno mafie a nic víc!!

  Odpovědět
  1. JP
   JP

   To vám vážně schází takhle základní znalosti? Banku si můžete otevřít i vy, stačí splnit zákonné požadavky. A pak musíte počítat s tím, že nad vaší činnosti bude dohlížet ČNB, abyste se choval podle zákona a bylo zajištěno, že nepodvedete lidi, aby nepřišli o své peníze.

 7. Profilový obrázek
  Jarda

  Pane JP máte pravdu v tom, že na internetu si může dělat kdo chce co chce. Ale to stále neřeší otázku proč by to někdo dělal? Pro dobrý pocit??? Když není výdej ani příjem, tak není ani zisk. Tohle musí být logické i pro toho největšího laika. Stejně tak do fivewinds když nešlo vyplácet, tak nešlo ani vkládat. To si pouze investoři přeposílali mezi sebou. Taky by z toho majitel webu nic neměl. Každopádně jak říkám počkám do konce roku a potom taky uznám že je konec.

  Odpovědět
  1. JP
   JP

   Proč by to někdo dělal? Důvody jsou přeci nad slunce jasné. Udržovat lidi v naději, že to ještě funguje, aby si nestěžovali a nepodávali trestní oznámení, případně aby je šlo přesvědčit k dalším vkladům peněz, a ti, co je obrali, je mohli obrat o ještě víc peněz. Tohle je ve světě internetových podvodů naprosto běžná praxe, už jsem jich viděl stovky.

   K tomu pořád platí, že to „prodloužení certifikátu“ je zatím pořád jen tvrzení, které nikdo nijak nepodložil a neprokázal. O jaký cerfitifikát má vůbec jít? SSL? Online certifikáty se dají ověřit na internetu, tak ať někdo dokáže jeho existenci. Pokud jde o doménu fivewindsam.com, tak ta žádný cerfitikát nemá a její platnost vyprší za měsíc, viz. http://whois.domaintools.com/fivewindsam.com

 8. Profilový obrázek
  Rada

  Super, banka je má pojištěné na 2,6mlionu bravo👍👏 a co ten zbytek?? Ta částka oproti tomu kolik já jsem zainvestovano by mi zamazla hubu 3 micema 🙈😃. Takže budu tam mít 20milionu. Banka skrachuje dá mi jenom 3 a řekne buď rad aspoň něco 🙈😃😃 a to ze se blíží krach bank to už je zbytečnost psát.

  Odpovědět
  1. JP
   JP

   Tak 2,6 milionu pro běžného člověka je až dost. A pak tu je v ČR odhadem tak 15 bank, takže si peníze můžete rozložit do víc bank a mít je pojištěné všechny. A i kdyby tohle nestačilo, jsou tu stovky zahraničních bank, kam můžete peníze taky dát, takže je budete mít všechny kryté. Co se týče blížícího se krachu bank, tak to je zase strašák od podvodníků, kteří tak přesvědčují lidi, aby jim dali peníze a nedali je do banky.

 9. Profilový obrázek
  jarda

  Pročítám si zdejší diskuzi a jenom zírám na ty dohady. Každopádně pokud byla lianora zlikvidována na konci roku 2018, tak jak je možné, že do dubna 2019 weby ještě fungovali a byli tam pohyby. Za další prodloužení certifikátu nemůže dostat web co neexistuje. Kdo by z toho co měl? Protože se stejně nevyplácelo, tak mohly weby skončit klidně i o rok dříve. Tohle jsou fakta. Nelezu nikomu do pr…e jak tu již někteří jedinci napsali. Mám vlastní hlavu. Počkám do konce tohohle roku a teprve potom uznám, že je konec.

  Odpovědět
  1. JP
   JP

   Weby můžou fungovat nezávisle na společnosti. Když budu chtít, tak si klidně teď založím web fivewindsjezazrak.com a budu ho provozovat a tvrdit lidem, že jsem oficiální zástupce Five Winds a že je Five Winds zázrak, kterej z nich udělá miliardáře během sekundy. Co se týče certifikátu, ještě tu nikdo nevysvětlil, jaký certifikát je tím myšlen, ale asi SSL certifikát, což je to samé, koupit si ho můžu hned k jakékoliv doméně, ani k tomu nepotřebuju žádnou společnost. Některé vyšší certifikáty jsou spojené se jménem společnosti, ale k tomu stačí, aby společnost existovala na papíře, fakticky nemusí a už vůbec to nic neříká o její poctivosti. Zkrátka řečeno, na internetu si může dělat kdo chce, co chce, a není to důkaz ničeho.

  2. Profilový obrázek
   Rada

   Jardo aspoň někdo pochopil, proč by někdo platil stránky, ano je pravda ze Five winds se snaží napodobovat x podvodníků o tom žádná, a i zde pan JP sám už al ze dělat podvody jsou lehké. Ale pokud se koukneme ze před 5 lety teprve byla možnost investování pro fyzické osoby a zároveň dostupnost pro každého od 90€. Vemte v úvahu, myslíte si ze firmy, dokonce i státy budou investovat do podvodu? Nebo takový právníci co zastupují firmy? Ano u podvodu se není o čem bavit, proto je opravdu udělat detailní rozbor. Než vyšla oficiální stránka o krypt FB, sami zde davas JP upozornění na 100 a více podvodných registrovaných internetových stránek. A proč asi? Vše má jeden majitel, x milionu uživatelů. Je to byznys!! A proto se najdou svině kteří vytváří falešné stránky.. co dodat,… nikde nebyla žádná oficiální zprava ze fond skončil, to ze se vypli stránky teď 3 měsícem nic neznamená. Počkáme jak to dopadne třeba za 2 a více měsíců. Já nikam nepospicham.

  3. JP
   JP

   Provozovat webové stránky stojí desítky nebo max. stovky korun měsíčně. Ta Vaše „korporace“ má z lidí dělat zilionáře, a to nemá ani pár set korun měsíčně na provoz webových stránek?

 10. Profilový obrázek
  Honza

  píšete – Na základě rozhodnutí valné hromady vstoupila Lianora do likvidace 23. 8. 2018, likvidátorem se stal Neri Gilles Francois, likvidační adresa byla Avenue de Champel 4, Ženeva, viz. tento dokument: https://www.shab.ch/shabforms/servlet/Search?EID=7&DOCID=1004512370

  29. 11. 2018 pak likvidátor Neri Gilles Francois skončil, adresa smazána, viz. tento dokument: https://www.shab.ch/shabforms/servlet/Search?EID=7&DOCID=1004512370
  To bylo zveřejněno v obchodním rejstříku 4. 12. 2018 a od té doby tam není žádný nový záznam….
  Avšak já jsem investoval do five winds v prosinci 2018 a internetový portál fungoval???….bohužel jen chvilku…

  Odpovědět
  1. JP
   JP

   Nevím, kde měla nebo neměla být registrována společnost Five Winds Asset Management, ale Lianora už 10 měsíců neexistuje.

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *