Pozor na Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting

Pozor na Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting

Belgický úřad pro regulaci finančních trhů upozornil na dvě nelegálně podnikající společnosti, jež jsou pravděpodobně pokračováním dobře známého podvodu.

Five Winds Asset Management (FWAM) je společnost s neznámým sídlem a neznámou vlastnickou strukturou, která nabízí investiční služby. Klienti mají vložit peníze na účet a poté dostávat pravidelně vyplácené úroky.

QW Lianora Swiss Consulting je poradenská společnost s údajným sídlem ve Švýcarsku, která ovšem také nabízí investiční balíčky, stejně jako Five Winds Asset Management.

Belgický finanční regulátor FSMA pak upozornil, že obě společnosti podnikají v rámci Evropské unie nelegálně, protože nemají oprávnění poskytovat investiční služby. K tomu dodal, že podle jeho zjištění jsou Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting napojené na již dříve odhalené podvody Questra a Atlantic Global Asset Management a že fungují stejným způsobem.

Všechny tyto společnost slibují zisky, které nejsou reálné u jakékoliv legální obchodní aktivity. Jedná se o pyramidové finanční hry (Ponziho schéma), kdy jsou úroky vypláceny z nových vkladů. Jakmile nastane nedostatek nových vkladů, systém zkolabuje. Nebo dřív, pokud jeho provozovatelé usoudí, že vybrali dost peněz a že si je chtějí nechat.

Podle komentářů, zkušeností a recenzí v různých diskuzních fórech nastal nedostatek nových vkladů u Questry a AGAMu, proto jejich provozovatelé spustili v srpnu nové podvodné schéma pod názvy Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting.

Aktualizace

UPOZORNĚNÍ: Od srpna 2018 je firma QW Lianora Swiss Consulting v likvidaci, viz. švýcarský obchodní rejstřík.

16. 1. 2019 varovala před FWAM a Lianorou Národná banka Slovenska s tím, že se s největší pravděpodobností jedná o podvod.

2. 5. 2019 varovala před Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting Česká národní banka.

Podobné články

605 komentářů

 1. Bohumila

  Ríšo, máš alespoň nějaké informace pro nás všechny, které jsi vyřadil ze všech svých skupin?
  Nebo se máme definitivně rozloučit se svými vklady a sny??

  Odpovědět
 2. Alfred

  Pan Irovský se nám vrátil z Ruska…vyváží se v Jeseniku svým postivě vydělaným Jaguárem spz-Lianora 1….jako kdyby se nic nestalo…..tisíce lidí mají peníze v prdeli….kdy na něj konečně dojde?????

  Odpovědět
  1. Gordon

   Až si lidi přestanou stěžovat v diskuzích na internetu a půjdou si stěžovat na policii.

 3. Cargo

  Richarde, podmiňovat si přísun informaci za loajalitu ke společnosti je ubohé. Že se nestydíš!!

  Odpovědět
 4. Okradenej

  Sondo, samozřejmě, že to byl podfuk. Stále se ale najdou jedinci, co věří, že peníze uvidí. Já už jsem smířen s tím, že peníze jsou prostě v háji. Nechápu tu tupost některých jedinců, co věří v zázrak. Po letech se nic neděje, jen se hází vína na zlé banky, tento web, pak na coronu. Na koho to budou svádět dál? Na Trumpa, nebo Andreje?

  Pokud by bylo vše legální, byly by někde dostupné informace. Nefungovalo by to stylem hledej a zjišťuj info sám (bláboly o embargu jsou nesmysl). A zadruhé, kdyby bylo vše tak čisté, tak by se někdo neschovával v Rusku.

  Info skupiny, jak je tu ZRada zmiňuje, vám dají informace menší hodnoty, než bulvární plátek z roku 2015.
  Opravdu nějaké kecy, co (možná) bylo mezi rokem 2015-2017 jsou k ničemu. Ale chápu, někteří si žijí v tom svém podivném světě a je jim fuk, že dostávají nějaké pochybné info staré x let. Hlavně vše oddalovat a okecavat a někteří na peníze třeba zapomenou.

  Odpovědět
 5. Ráda

  Ti, co nejste investoři, neznáte info, tak buď mlčte, na co mluvit když vše víte z poslechu, a ne z infa pro investory. I těch informací je málo, a jsou více cene než tato diskuse. Hold, reagovat se musí, a chuť někoho potopit, pošpinit, a jak se stalo i u mě udat!! Podat trestné oznámení,. A hle, stále zde píši, ikdyz nerad,. Protože tento podvodný server si to nezaslouží. Pokud někdo má problem. Pojď a najdi si kontakt na mě,. Na Radu,. Nebo Richarda,. A další. Ale pokud chceš jen plavat,. Házet špínu,. No koment

  Odpovědět
  1. JP

   Aha, takže podvod je tento server, který informuje o tom, jak před FWAM a Lianorou varují regulační úřady, zatímco FWAM a Lianora, které už roky neplatí peníze, které slíbily, jsou naprosto v pořádku. Jistě…

 6. Ráda

  Jasně, chápu tvé rozčilení, i já ho mám, a stejnak se můj názor nezmění,. Nejsem ovce. Pokud ty ano,.. bebeč. Jdi radši hrát karty. Nebo radši buď poslušný občan,..

  Odpovědět
 7. Sonda

  Tak co vy vokurky ? Poprvé sem píšu příspěvek . Ti co nevěřili už uvěřili že to byl scam? Nebo někdo ještě doufá? Prosím napište. Já dotoho nedal ani korunu i když mně lámali ti co byli v týhle srač*e namočení zajímalo by mně jak jim teď asi pociťově je. Vím že ten jeden měl snad 100 lidí pod sebou. Já osobně bych se ve svém městě necítil moc konfortně kdybych na někoho z nich narazil nedej bože kdyby věděli kde bydlím.

  Jinak ten chat je tu pro mně takovej komix. Baví mně to číst a zároveň je to i dobrá zkušenost.
  S pozdravem
  Sonda

  Odpovědět
  1. Gandy

   Přesně 👍👍Dobře jsi to napsal :Já nedal taky ani korunu do toho i když mě přemlouval kamarád nejsem okurka

  2. Ráda

   To jsem rád že nejsi investor, a zaplať pán Bůh ani obchodní partner, protože takovej nezmozek udělá více škody než užitku. Už podle tvých slov víš úplně kuloví. A pouze čteš tento bezvýznamný, manipukativni server. Nejsi investor nesuď,.. čti, uč se, ale nekomentuj. Děláš pouze ze sebe ovci. Která kdy kyvné když je povel. Poznej lidí co jsou zde aspoň 5 let,. A od těch se snaž získat relevantní informace. A je zde!! Děkuji nemusíš být špatný investor, každá investice má svá rizika,. Zde jsou také,.. ale stále jsi v legální společnosti.

 8. Cargo

  Proč se nedostaneme k našim peňezům:
  -protože informační embargo
  -protože migranti
  -protože Soros a Gates
  -protože Covid 19
  -protože volby v USA
  -protože Nás okradli ti kterým jsme důvěřovali
  Tak to hold je, přiznejme si to!
  Ríšo jaká pohádka přijde nyní?
  UFO, vakcína, meteorit, burza, bitcoin, Krym, nový ředitel Škodovky, málo vody v řece….

  Odpovědět
  1. Nas*any investor

   Vzhledem k mrazům, co panují poslední dny asi tuším, jaký bude scénář další pohádky:
   Zlý mráz poškodil server společnosti a proto nebude možné získat své finance. Pak to bude sníh, náhlá obleva a nakonec na to bude moc vedro. Až dojdou tyto argumenty, bude se to svádět na Babiše, prezidenta USA, provozního naší hospůdky, nebo dokonce na správce tohoto webu. Teď už nic jiného, než řeči o tom, že za to někdo může asi neuslyšíme.

   Prachy jsou v prachu, utracené za drahá auta, elektroniku a luxusní dovolené. Nebo je snad ještě někdo, kdo těm kecům o budoucí možnosti výběru věří? Můžete si snít dál.

   Kdyby bylo vše tak čisté, tak by asi pan ředitel nezdrhl do Ruska.

   Pane JP, pokračujte ve své práci. Je potřeba upozorňovat na finanční šmejdy.

  2. Ráda

   Jasně, chápu tvé rozčilení, i já ho mám, a stejnak se můj názor nezmění,. Nejsem ovce. Pokud ty ano,.. bebeč. Jdi radši hrát karty. Nebo radši buď poslušný občan,..

  3. Ráda

   Jsi ubožák,. Nechtěl bych se s tebou setkat,. Urazis lidí. Neznáš je možná,. A přesto soudíš. Z půlky toho co jsi napsal je pravda,. A ty se tomu směješ?! Buď rád že máš práci, máš za co platit nájem život rodinu,. Platit hypo, leasing. A pokud nemáš nic jsi šťastný člověk,. Amen🙏🙏. Tak se radši nevyjadřuj.

 9. Rada

  Máte to přeci v nabídce, tabulka kryptoměn. Takže je to z vaší strany pouze ovlivňování lidí co chtějí investovat do skvělých projektu a fond jako je třeba Five Winds a Skyway.

  Odpovědět
  1. JP

   Co to zase melete? Nejdřív si tu vymyslíže lež, že jsem říkal, že vše s návratností nad 10 % je podvod a že bitcoin udělal 1000 % za rok. Když tu lež vyvrátím, tak tu napíšete, že to mám přece v nabídce? Co to jako má znamenat? Ano, na tomto webu jsou odkazy na brokery Forexu a kryptoměn. S čím to jak proboha souvisí?

 10. Rada

  No hlavně že máš kanál kde je podvod snad vše, poukazuješ že více než 10% za rok je podvod a pak se tady chlubíš že BTC udělal 1000% za rok, tak si sám protiřečíš. Investor daného fondu nejsi ale hlavně že rozdáváš rozumy a děláš z lidí hlupáky.

  Odpovědět
  1. JP

   To si mě s někým pletete. Nikde jsem netvrdil, že vše nad 10 % ročně je podvod a nikde jsem neřekl, že bitcoin udělal 1000 % za rok.

 11. Rada

  Jenže zde se na někoho na něco nevadí, zde víme přece že prokurátor jednal protiprávně. V tom je reálná a pravdivá fakta, která jsou prokázána 3 výhrami u soudu.

  Odpovědět
  1. JP

   Jaké 3 výhry u soudu? A kdyžu už FWAM tak drtrivě vítězí, tak proč lidem nevyplácí peníze?

 12. Rada

  Jde vidět, že vůbec nic nechápeš. Zajímají tě pouze peníze, ale proč je teď mít nemůžeš to ti nedošlo viď? To je pak těžké. Také mi vadí že se čeká dlouho, to přiznávám, ale pokud ti nestačí výhra soudu je to marné, já jsem v klidu, co mám dělat? Hold se koukni jakým způsobem se vše oddaluje. Podvod C19 a nařízení protiprávně vlády. A bohužel je to celosvětově. Takže pokud jsi chytrý a myslíš si že padne ekonomika po celém světě tak jsi naivní.

  Odpovědět
 13. Skoda

  No to asi každý tuší! Většina si to nechce přiznat, zhruba 50 lidí slepě věří. Dali jsme jim naše úspory a oni si žijí, kupuji drahé auta, nepracují. Potom jedinec který se skrývá v cizině. Proč asi?

  Odpovědět
  1. Gandy

   Skoda , naštěstí já tam nic neinvestoval👍jen známý já Romů nevěřil už od začátku.Investují radši do zlata to mám doma a vím že ho vlastním .Jen je my líto lidi co naletěly

Vložit příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *