Pozor na Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting

Pozor na Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting

Belgický úřad pro regulaci finančních trhů upozornil na dvě nelegálně podnikající společnosti, jež jsou pravděpodobně pokračováním dobře známého podvodu.

Five Winds Asset Management (FWAM) je společnost s neznámým sídlem a neznámou vlastnickou strukturou, která nabízí investiční služby. Klienti mají vložit peníze na účet a poté dostávat pravidelně vyplácené úroky.

QW Lianora Swiss Consulting je poradenská společnost s údajným sídlem ve Švýcarsku, která ovšem také nabízí investiční balíčky, stejně jako Five Winds Asset Management.

Belgický finanční regulátor FSMA pak upozornil, že obě společnosti podnikají v rámci Evropské unie nelegálně, protože nemají oprávnění poskytovat investiční služby. K tomu dodal, že podle jeho zjištění jsou Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting napojené na již dříve odhalené podvody Questra a Atlantic Global Asset Management a že fungují stejným způsobem.

Všechny tyto společnost slibují zisky, které nejsou reálné u jakékoliv legální obchodní aktivity. Jedná se o pyramidové finanční hry (Ponziho schéma), kdy jsou úroky vypláceny z nových vkladů. Jakmile nastane nedostatek nových vkladů, systém zkolabuje. Nebo dřív, pokud jeho provozovatelé usoudí, že vybrali dost peněz a že si je chtějí nechat.

Podle komentářů, zkušeností a recenzí v různých diskuzních fórech nastal nedostatek nových vkladů u Questry a AGAMu, proto jejich provozovatelé spustili v srpnu nové podvodné schéma pod názvy Five Winds Asset Management a QW Lianora Swiss Consulting.

Aktualizace

UPOZORNĚNÍ: Od prosince 2018 je firma QW Lianora Swiss Consulting v likvidaci, viz. švýcarský obchodní rejstřík.

Podobné články

415 komentářů

 1. Profilový obrázek
  Ozzy

  No jestli to je on, tak vypadá jak potomek ruského okupanta po roce 1968.A Rusové jsou na tyto finanční podvody specialisté.

  Odpovědět
 2. Profilový obrázek
  Petr

  Tohle je ten podvodník Richard Írovský z Jeseníku? – https://vk.com/id401165852 – Pokud to nebudete řešit tak tento pán bude lhát a okrádat lidi donekonečna.

  Proč by se měl živit poctivou prací když jednodušší je lhát a okrádat? Jednoznačně to nenechte tak a řešte to!

  Pokud se bojíte, tak dávejte alespoň anonymní podněty, ale věřte mi, že tento podvodník se na nic jiného než internetové výhrůžky nezmůže! Stačí se podívat na jeho fotky. Jedna facka a leží! Je to obyčejný šašek, kterému zachutnaly lehce vydělané peníze!

  Také nevěřte, že společnost, kterou obhajuje podala nějaké trestní oznámení. Je to čistá lež a strategie na zastrašování lidí.

  Tak směle do toho, není se čeho bát! Největší chyba by byla přihlížet jak si tento podvodník užívá ukradené peníze!!!

  Je to na Vás lidé, tak se zamyslete!

  s pozdravem Petr z Jeseníku

  Odpovědět
  1. Profilový obrázek
   Nas*any investor

   Dostal, ale jen na obrázku. Určitě by se mu ale hodil, aby tam mohl emigrovat a schovat se před investory, kteří přišli o prachy.

  1. JP
   JP

   Zato já nezapomněl, že nedokážete dokázat nic z toho, co tvrdíte.

 3. Profilový obrázek
  Nas*any investor

  Ano ano, stále kvoká. Jak už tu bylo řečeno, je to podvod vzít od někoho peníze se slibem, že budou zhodnoceny a zmizet. Podvod, jak vyšitý.

  Kolik termínů už bylo, že se má spustit výběr financí? Hodně a vždy se to posunulo a samé výmluvy. A tak to funguje doteď. Tak na koho to svedeme teď? Může za to zlý regulační úřad, nebo Chuck Norris.

  Odpovědět
  1. Profilový obrázek
   Rada

   Kouknete se třeba na skyway, taky žvásty a v Dubaji se rýsuje hotova trať 😉

  2. JP
   JP

   Ano, stejný případ, roky se něco „rýsuje“, ale nic hotového není a nikdy nebude.

 4. Profilový obrázek
  Rada

  Na každém je přece kolik a kam zainvestuje, nikdo Vám níž na krku nedržel, nemuseli jste tam dávat statisíce. Takže výhružky typu jdu Vás udat jsou směšné!! Kolik podvodu padlo? A nikdo nikdy nic nevyhrál. Společnost je legální!! Proto Vaše trestní podání je neakceptovatelné. A bude ze stolu smeteno. Já mám důkazy o tom ze již par trestních podání bylo podáno a všechny byly pro Společnost. Pouze se spíše zamyslete nad tím jak tyto kroky brzdí Korporací v práci. Házením klacku pod nohy ještě od Investorů není vůbec dobre.

  Odpovědět
  1. JP
   JP

   Jinými slovy zastrašujete lidi, že Vy podáte trestní oznámení na ně, pokud si budou stěžovat, že přišli o peníze. Žádné oznámení na ně nepodáte, protože nemáte, na čem ho založit, stejně jako jste vyhrožovali našemu webu, a stejně jste nikdy nic nepodali, protože nebylo co.

   Mimochodem, ta vaše společnost legální není, investiční služby tu nabízela bez oprávnění, před její předchozí verzí pod názvem AGAM a Questra varovaly mimo jiné Česká národní banka a Národní banka Slovenska.

   Ve zdejší diskuzi se potvrdilo, že jste od lidí vybírali peníze pod příslibem zhodnocení, což je učebnicový příklad finanční/investiční služby, která podléhá regulaci a na kterou je třeba mít oprávnění. Takže už jenom tohle je postižitelné, nemluvě o tom, že sliby nebyly naplněny, lidé přišli o peníze, takže to byl zjevný podvod, což je postižitelné ještě více.

  2. Profilový obrázek
   Ozzy

   Stále kvoka, stále kvoka. Milý Rado, jsi opravdu případ pro chochlouska…

  3. Profilový obrázek
   chroust

   Povídáte tady nesmysly.Vzít si peníze za nic a naslibovat hory doly je podvod.Když už pomineme společnost,tak půjdou do basy ti,co brali peníze pro sebe.Asi neznáte dobře zákony.

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *