Podvodné burzovní platformy připravují lidi o obrovské sumy peněz

Belgický regulátor finančních trhů FSMA odhadl, o kolik peněz přišli Belgičané za poslední zhruba rok a půl v investičních podvodech.

Internet je zaplavený různými nabídkami na výhodné a zaručené investování do burzovních produktů. Reklama tohoto typu se šíří zejména na sociálních sítí a pomocí nevyžádané pošty.

Ovšem každá nabídka slibující jisté a pravidelné výdělky z burzovního investování (Forex, komodity, akcie, kryptoměny…) je podvod, protože investování nikdy není jisté a zisky nikdy nepřicházejí s denní pravidelností.

Belgický regulátor FSMA upozornil, že reklamy na tyto podvodné investiční platformy často zneužívají tváře známých lidí a servírují čtenářům podvodné články, ve kterých tvrdí, že jejich produkty používají a doporučují známé osobnosti.

Jakmile se uživatel do podvodné investiční platformy registruje, ihned následují agresivní telefonáty a e-maily, které tlačí k co největším vkladům na obchodní účet.

V některých případech podvodníci dokonce usilují o udělení vzdáleného přístupu k počítači svých obětí, aby mohli sami ovládnout finanční účty a dělat převody.

FSMA odhaduje, že mezi květnem 2019 a zářím 2020 přišli Belgičané v podvodných investičních platformách o nejméně 10 milionů eur, tedy o víc než čtvrt miliardy korun.

Pokud bychom tato čísla extrapolovali pro celý svět, musí jít ročně o miliardy dolarů.

Při burzovním obchodování je proto vhodné se vždy držet jen regulovaných služeb.

3 názory na “Podvodné burzovní platformy připravují lidi o obrovské sumy peněz”

  1. Vostrý Vítězslav

    Chtěl bych tímto způsobem upozornit na stránky bcoinmine.com. Tváří se jako stránky Trust Wallet, ale je to podvod. Já jsem naletěl, tak nechci, aby se to stalo někomu dalšímu. Jde o obchod s kryptoměnami. Byl bych rád, aby se tato informace co nejvíce rozšířila. +1 (253) 368-1511 je jejich kontakt přes whatsapp.

  2. Tak hlavně že bitcoin zhodnotil za půl roku 250% a to nemluvím o obchodováni kde je to daleko více.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru