Podvodné burzovní platformy připravují lidi o obrovské sumy peněz

Belgický regulátor finančních trhů FSMA odhadl, o kolik peněz přišli Belgičané za poslední zhruba rok a půl v investičních podvodech.

Internet je zaplavený různými nabídkami na výhodné a zaručené investování do burzovních produktů. Reklama tohoto typu se šíří zejména na sociálních sítí a pomocí nevyžádané pošty.

Ovšem každá nabídka slibující jisté a pravidelné výdělky z burzovního investování (Forex, komodity, akcie, kryptoměny…) je podvod, protože investování nikdy není jisté a zisky nikdy nepřicházejí s denní pravidelností.

Belgický regulátor FSMA upozornil, že reklamy na tyto podvodné investiční platformy často zneužívají tváře známých lidí a servírují čtenářům podvodné články, ve kterých tvrdí, že jejich produkty používají a doporučují známé osobnosti.

Jakmile se uživatel do podvodné investiční platformy registruje, ihned následují agresivní telefonáty a e-maily, které tlačí k co největším vkladům na obchodní účet.

V některých případech podvodníci dokonce usilují o udělení vzdáleného přístupu k počítači svých obětí, aby mohli sami ovládnout finanční účty a dělat převody.

FSMA odhaduje, že mezi květnem 2019 a zářím 2020 přišli Belgičané v podvodných investičních platformách o nejméně 10 milionů eur, tedy o víc než čtvrt miliardy korun.

Pokud bychom tato čísla extrapolovali pro celý svět, musí jít ročně o miliardy dolarů.

Při burzovním obchodování je proto vhodné se vždy držet jen regulovaných služeb.

2 názory na “Podvodné burzovní platformy připravují lidi o obrovské sumy peněz”

  1. Tak hlavně že bitcoin zhodnotil za půl roku 250% a to nemluvím o obchodováni kde je to daleko více.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru