Investiční podvody zneužívají už i koronavirus

Regulační úřady po celém světě registrují nárůst podvodů, které tvrdí, že mají finanční recept na současnou krizi.

Vzhledem k tomu, že investiční podvody zneužívají vše, co je možné, od realit až po kryptoměny, není divu, že se v současnosti zaměřují na pandemii koronoviru.

Podvodníci tak začali oslovovat širokou veřejnost s nabídkou investičních příležitostí, které „zaručeně“ vytěží velké množství peněz ze současné krize.

Tyto nabídky se týkají všemožných aktiv, od investic do akcií firem, které údajně objevily lék na COVID-19, přes kryptoměny, které zaručeně vyletí nahoru, až po investice do fiktivních nemovitostí, které mají být pojistkou proti krachu finančních trhů.

Před takovými podvody varovaly například úřady ve Velké Británii a Kanadě. Regulátoři připomněli, že společnými znaky takových podvodů jsou nabídka zaručených a vysokých zisků, údajně nízké nebo žádné riziko a anonymita nabízejících.

Faktem je, že nikdo nedokáže s jistotou předpovědět, jak se budou v současné situaci vyvíjet finanční trhy. A pokud by už nějaká firma objevila lék na COVID-19, dozvíte se to ve všech médiích, a ne nevyžádaným e-mailem nebo reklamou někde na webu. Buďte proto opatrní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru