Santander spustil PagoFX, z Británie umožňuje posílat peníze i do ČR

Dlouho očekávanou mobilní aplikaci pro mezinárodní převody peněz PagoFX spustila banka Santander do komerčního provozu.

PagoFX byla inspirována aplikací One Pay FX, kterou Sandander nabízí svým klientům už dva roky a která používá blockchainové technologie společnosti Ripple.

PagoFX je určena neklientům banky, může ji používat kdokoliv, stačí mu k tomu platební karta a mobilní zařízení. Na rozdíl od One Pay FX ale zatím nepoužívá Ripple technologie.

PagoFX je zatím dostupná jen rezidentům Velké Británie, postupně by měla být k dispozici v 20 zemích. V první fázi umožňuje posílat peníze z Británie do USA, eurozóny, Polska, Švýcarska, Norska, Dánska, Švédska a České republiky.

Výhodou aplikace je skutečnost, že uživatel dopředu zná výši veškerých poplatků ze přeshraniční převod, a tedy i přesnou částku, kterou obdrží adresát.

Aby Santander nalákal nové uživatele, do 16. června promíjí všechny poplatky u převodů do 3000 liber. Poté bude účtován poplatek 0,7 až 0,8 procenta z převáděné částky.

Na webu PagoFX je k dispozici kalkulačka, která ukáže, kolik převod do vybrané měny stojí, respektive jakou částku dostane adresát. Konkrétně z britské libry na české koruny používá Santander směnný kurz blízký tomu středovému, což je podstatně výhodnější než u domácích bank.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru