Pozor na Cash Warriors, High Life Makers a IM Akademii

10

Česká národní banka vydala upozornění na tři údajné edukační programy v oblasti burzovního obchodování.

Upozornění se týká programů Cash Warriors, High Life Makers a IM.Akademie. Všechny tyto programy slibují, že vás naučí ziskově obchodovat finanční trhy, přičemž tyto výdělky mají být umocněné síťovým marketingem.

Podle České národní banky jsou Cash Warriors, High Life Makers a IM Akademie úzce propojené se službou iMarkets Live (Mastery IM Academy), která již byla předmětem několika varování regulačních úřadů v různých zemích.

Například již předloni vydal varování belgický regulátor FSMA s tím, že iMarketsLive nejenže nemá povolení nabízet finanční služby, navíc vykazuje rysy pyramidové hry, tedy podvodu. Podobná varování vydaly také úřady ve Velké Británii a Francii.

Tedy minimálně čtyři regulační úřady už varovaly před těmito službami.

Cash Warriors, High Life Makers, IM.Akademie a iMarkets Live jsou problematické už z toho důvodu, že se snaží vyvolat dojem, že je obchodování Forexu a kryptoměn jednoduché a že budete jistě dosahovat velkých zisků (tvrzení jako že se váš „telefon promění v bankomat“). Také uvádějí vysloveně lži, jako například že způsobily revoluci v burzovním obchodování v USA.

Obchodování na finančních trzích není nikdy snadné. Sice může přinést zisky, ale také ztráty. Podle statistik od brokerských společností většina lidí peníze na burzách prodělá, je to tedy náročná záležitost.