Znáte PancakeSwap? Tato decentralizovaná burza předehnala celé Ethereum

Že nízké poplatky a rychlost transakcí nejsou nedůležité parametry ukazuje PancakeSwap svým závratným tempem růstu.

PancakeSwap, který si vtipně hraje s tématem palačinek a jejich konzumací, vznikl teprve loni v září. Je to decentralizovaná burza/směnárna pro kryptoměny, přičemž funguje v blockhainu Binance Smart Chain.

Binance Smart Chain využívá takzvaný koncept proof of stake, což znamená potvrzení transakcí řádově v sekundách a poplatek kolem 20 centů amerického dolaru. To je ve srovnání s Ethereem, jemuž potvrzení transakce trvá dlouhé minuty a stojí až desítky dolarů, velká konkurenční výhoda.

A z ní těží PancakeSwap, který v počtu transakcí překonal celé Ethereum. Zvládla už více než 2 miliony transakcí za den ve srovnání s 1,5 milionem v celém Ethereu.

A to je řeč pouze o jedné směnárně, byť té největší, ve srovnání s celou blockchainovou sítí. Pokud srovnáme jablka s jablky, tedy Binance Smart Chain s Ethereem, rozdíl je pochopitelně ještě větší, 6 milionů ku 2 milionům transakcí za den.

PancakeSwap je pro uživatele atraktivní nejen díky své rychlosti a nízkým poplatkům, ale také díky vysokým odměnám za staking kryptoměn a dodávání likvidity pro směnu, které můžou za rok přesáhnout 100 procent. Kromě toho také provozuje loterii a soutěže.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru