Zaměstnanec korejského regulátora je podezřelý z insider tradingu s kryptoměnami

Korejské úřady se zabývají podezřením, že minimálně jeden státní zaměstnanec využil neveřejné informace ve svůj obchodní prospěch.

Jižní Korea patří mezi největší trhy s kryptoměnami, denně zajišťuje velké objemy obchodů. Proto veškeré kroky korejských úřadů ve vztahu ke kryptoměnám, včetně těch zvažovaných, mají vliv na celé odvětví a vývoj cen.

Loni to bylo vidět například při zákazu emise kryptoměn prostřednictvím ICO. Panuje také shoda na tom, že letošní zprávy o možném zákazu obchodování s digitálními měnami v Koreji zajistily část cenového propadu.

A právě tento poslední případ je spojen s podezřením na tak zvaný insider trading, tedy na zneužití neveřejných informací při burzovním obchodování. Jeden zaměstnanec dozorového orgánu Financial Supervisory Service totiž prodal kryptoměnu dva dny předtím, než došlo ke zveřejnění uvažovaného zákazu obchodování.

Podle všeho prodej uskutečnil v pracovní době a vydělal na tom 650 dolarů. To není nijak závratná suma, korejské úřady se však zabývají tím, jak do budoucna zabránit opakování podobných případů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru