Zakladatel masivního podvodu Bitconnect zmizel

Americký soud sice uznal vinným z podvodou zakladatele Bitconnectu Satishe Kumbhaniho, ten si však svůj trest odpykávat nezačne, alespoň prozatím.

Bitconnect byl jedním z největších kryptoměnových podvodů v historii, ztratily se v něm téměr dvě a půl miliardy amerických dolarů.

Založil ho Satish Kumbhani z Indie, který k němu stvořil kryptoměnu BCC a sliboval všem držitelům úroky v desítkách procent měsíčně. Tyto zisky měly přicházet z půjčování peněz a dalších aktivit platformy Bitconnect.

Ve skutečnosti šlo alo o jednu velkou pyramidu, Ponziho schéma, které se po necelých dvou letech v roce 2018 zhroutilo.

Teprve nyní probíhají v USA soudy s hlavními viníky, přičemž Kumbhani byl shledám vinným z podvodu, ale protože je nezvěstný, je otázka, jestli se vůbec někdy bude ze svých činů zodpovídat.

Stíhání dál probíhá v případě hlavních promotérů Bitconnectu. Například Glenn Arcaro se už přiznal k podvodu a na rozsah svého trestu čeká.

Bitconnect masivně propagovala také řada YouTuberů, a i ti nyní čelí trestnímu stíhání. Někteří z nich, jako například Trevon James, ale vesele dál na YouTubu pokračují a říkají lidem, do čeho je dobré investovat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru