Za současný propad kryptoměn prý znovu může Čína

Krypto komunita se snaží najít důvody, proč dochází k výprodejům. Ale není to snadný úkol.

Kdo sleduje kryptoměny dlouhodobě, ví, že se jedná o velmi manipulované trhy, které nelze obchodovat podle skutečných zpráv. Cíleně jsou šířené různé dezinformace a ceny se hýbají bez objektivních důvodů.

Už několik let jsou takto často využívány údajné zprávy z Číny, která se dlouhodobě staví ke kryptoměnám negativně. Ovšem polovina negativních zpráv z nejlidnatější země světa se ukazuje jako nepravé.

Takže zatímco máme potvrzeno, že čínské úřady skutečně vytlačují těžaře kryptoměn do zahraničí, za dnešním propadem údajně stojí další zásahy proti všem kryptoměnovým transakcím prostřednictvím finančních institucí.

Úřady měly znovu zatlačit na banky a ostatní finanční domy, aby pomáhaly odhalovat kryptoměnové transakce s cílem je všechny zarazit z důvodu obavy o nepovolené přeshraniční převody a jiné nelegální aktivity.

Kvůli jazykové bariéře se ale tyto zprávy těžko ověřují a z některých zdrojů byly staženy. Nicméně co se týče aktuálního poklesu kryptoměn, snad všichni ukazují prstem na Čínu.

Realita je ale taková, že kryptoměnové trhy jsou ovládány velkými finančními hráči, kteří rozhodují o tom, kdy a kam půjdou ceny. V minulosti opakovaně ukázali, že se můžou pohybovat v přímém rozporu se zprávami.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru