YouTube žaluje kvůli podvodům už i Steve Wozniak, video platforma se brání

Zatímco YouTube odmítá jakoukoliv vinu na podvodech, které připravily lidi o miliony dolarů, dost jich má už i spoluzakladatel Applu Steve Wozniak.

Podvody, které mají za cíl vylákat z lidí jejich kryptoměny, jsou masově rozšířené na sociálních sítích, především na Twitteru a YouTubu.

Ostatně nedávný skandál, kdy twitterové účty ovládly neznámí podvodníci, to potvrdil, protože všechny příspěvky publikované na zneužitých účtech cílily právě na držitele kryptoměn.

Ale už předtím došla trpělivost společnosti Ripple, která pracuje s kryptoměnou XRP. Protože podle ní YouTube nedostatečně či vůbec nereagoval na oznámení o podvodných videích na své platformě, podala na něj žalobu.

Nejenže YouTube často nereaguje na oznámení o videích, která jsou podvodná a snaží se z lidí vylákat jejich kryptoměny, dokonce v řadě případů si nechal zaplatit za reklamu na tato podvodná videa.

YouTube se vyjádřil k žalobě Ripplu a vinu odmítá. Tvrdí, že s podvody dělá, co může, a že nenese zodpovědnost za obsah publikovaný jeho uživateli na jeho platformě.

To vedle Ripplu ale odmítá také spoluzakladatel Applu Steve Wozniak a dalších 17 lidí, kteří společně podali žalobu na YouTube. A to ze stejného důvodu, YouTube podle nich neodstraňuje, a dokonce umožňuje propagaci videí, která využívají obrázky známých osobností k podvodům, které mají za cíl vylákat z lidí jejich kryptoměny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru