Význam digitálních měn jen poroste, konstatuje PayPal

Paypal má v plánu rychle rozšiřovat své služby spojené s kryptoměnami, nutí ho k tomu poptávka s směřování světových financí.

Paypal vyvolal na konci října pozitivní kryptoměnovou vlnu, když oznámil, že svým klientům umožní nakupovat, držet a prodávat bitcoin, ether, bitcoin cash a litecoin.

„Naši klienti velmi požadují, abychom tyhle věci nabízeli,“ komentoval ředitel společnosti Dan Shulman. „U lidí, kteří kryptoměny už koupili, vidíme, jak svoji peněženku otevírají několikrát denně, aby se podívali, co se děje s jejich krypto investicemi.“

V tuto chvíli umožňuje obchodování s kryptoměnami PayPal jen deseti procentům svých amerických zákazníků. Zbytek USA by se měl dostat na řadu v prosinci, další země pak příští rok. Dočkají se také zákazníci platební služby Venmo, která patří stejným vlastníkům jako PayPal.

Kvůli vysokému zájmu PayPal už teď navýšil týdenní limit pro nákupy kryptoměn z deseti na patnáct tisíc dolarů. A tím nekončí.

„Je zřejmé, že se svět rychle přesouvá z fyzického do digitálního,“ konstatoval Shulman. „Není pochyb o tom, že digitální měny porostou na významu, budou mít čím dál více funkcí a budou prominentnější.“

PayPal se proto chce také spojit s centrálními bankami a podpořit digitalizované národní měny (CBDC), které řada zemí vyvíjí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru