Výrobce kryptoměnových peněženek Ledger čelí žalobě kvůli úniku osobních dat

Ledger se bude bránit u soudu obvinění z toho, že zavinil ztrátu peněz uživatelů svých hardwarových peněženek.

Na konci loňského roku vyšlo najevo, že unikla osobní data uživatelů hardwarových peněženek na kryptoměny od firmy Ledger.

Na světlo světa se tak dostaly osobní údaje tisíců lidí, kteří vlastní kryptoměny. Řada z nich se posléze stala terči různých útoků, jejichž cílem bylo získat jejich peníze.

Nejběžnějším útokem je tak zvaný phishing, kdy jsou uživatelům podstrčeny falešné e-maily a falešné webové stránky imitující oficiální komunikaci od Ledgeru a vyžadující zadání přístupových údajů k peněženkám.

Řada lidí takovým útokům podlehla a o své kryptoměny přišla. Patří mezi ně John Chu a Edward Baton, kteří podali žalobu na Ledger v Kalifornii. Chu takto přišel o kryptoměny v hodnotě 267 tisíc dolarů a Baton v hodnotě 75 tisíc.

U soudu se domáhají náhrady škody od Ledgeru a Shopify. Data totiž unikla tak, že je bývalý zaměstnanec získal z elektronického obchodu Ledgeru, jenž běží na řešení od Shopify.

Žalobci tvrdí, že Ledger se snažil únik dat utajit a nevaroval včas všechny své dotčené uživatele, že jejich data mohou být zneužita.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru