Spojené státy americké se ke kryptoměnám staví zatím zdrženlivě, ale sílí opozice, která volá po rychlé digitalizaci národní měny.
Zatímco některé jiné země v čele s Čínou postupují ve svých plánech na nasazení digitalizované národní měny zapsanou v blockchainu, vláda Spojených států zatím žádné podobné plány neoznámila.
Ve světle problémů s distribucí státní finanční pomoci občanům však nyní sílí hlasy, které volají po digitalizaci amerického dolaru. V době krize potřebují lidé peníze rychle, což by umožnil digitální dolar a digitální platební systém.
V USA je stále mnoho lidí, kteří nemají bankovní účet. První dávku podpory v rámci koronavirové krize ve výši 1200 dolarů dostalo 35 milionů lidí formou šeku. Někteří lidé ale prý mají problémy i s nakládáním s šeky.
Digitální peněženky v mobilech a placení digitálním dolarem by podle mnohých bylo řešení pro rychlejší distribuci peněz a jejich snadné používání.
Po národní digitalizaci a jasných pravidech už dlouho volají americké blockchainové firmy. Ministr financí Steve Mnuchin nedávno slíbil, že rychle přijdou změny, ale zatím nic oznámeno nebylo.
Otázka národní digitalizace financí není jen otázkou efektivity na domácím trhu, ale podle některých jde i o zachování světové dominance dolaru a konkurenceschopnosti na mezinárodních trzích vzhledem k tomu, jaké aktivity v této oblasti vyvíjejí ostatní země.