V první polovině roku lidé nedobrovolně přišli na kryptoměnách o 115 miliard

Analýza prvního pololetí 2019 ukázala významný nárůst podvodů a krádeží spojených s kryptoměnami.

Společnost CipherTrace Cryptocurrency Intelligence uvedla, že za první šest měsíců letošního roku lidem byly odcizeny kryptoměny v hodnotě pěti miliard amerických dolarů, tedy zhruba 115 miliard korun. Přitom za celý loňský rok to bylo 1,7 miliardy dolarů.

Ovšem zatímco loni dominoval těmto statistikám hack burzy Coincheck, při kterém se ztratilo půl miliardy dolarů v kryptoměnách, letos je na prvním místě pyramidový podvod PlusToken, který lidi připravil o tři miliardy dolarů.

Hackerským útokům ale kryptoměnové burzy podléhaly i letos, například z Binance se v květnu ztratilo sedm tisíc bitcoinů. Zatímco QuadrigaCX přišla o digitální měny v hodnotě 190 milionů dolarů, stále se spekuluje o tom, zda byly nelegálně vyvedeny, nebo zda jsou po úmrtí majitele skutečně uzamčené na účtech.

Zejména Spojené státy pak trápí útoky přes duplikáty SIM karet mobilních telefonů, kdy se podvodníkům podaří od operátora získat duplikát SIM karty, a tím také přístup k dvoufaktorové autentizaci přes SMS, což pak využívají ke krádežím kryptoměn z různých účtů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru