V Indii budou kryptoměny trestné. Nebo také nebudou

Z Indie přicházejí protichůdné zprávy o tom, jak se vláda chystá legislativně zarámovat kryptoměny a blockchainové technologie obecně.

Agentura Reuters přišla se zprávou, že se Indie chystá kompletně zakázat kryptoměny, jejich používání a držení. Porušení tohoto zákazu má být trestným činem. Lidé by dostali půl roku na to, aby se všech svých kryptoměn zbavili.

Pro Reuters to uvedl nejmenovaný zdroj přímo z vlády. Takže zdroj v tomto případě není jasný, ovšem Reuters je renomovaná tisková agentura.

Na druhé straně ale ministryně financí Nirmala Sitharaman uvedla pro India Today, že úplný zákaz kryptoměn v Indii nebude.

„Co se nás týče, jasně říkáme, že všechny možnosti neuzavřeme. Dáme lidem určitý prostor pro experimentování s blockchainem, bitcoiny nebo kryptoměnami,“ řekla s tím, že rozvoj fintechových technologií závisí ně těchto experimentech.

Ministryně financí dodala, že řada fintechových společností dosahuje v této oblasti pokroku, se kterým bylo ministerstvo seznámeno. Na státní úrovni se na tomto odvětví hodně pracuje.

Současné zákony jsou podle ní pro kryptoměny nedostačující a vládní návrh se blíží svému dokončení, pak bude veřejnost seznámena s detaily.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru