USA konečně mají připravený legislativní rámec pro kryptoměny

Začátkem příštího roku by mohla být odstraněna jedna velká brzda rozvoje kryptoměn ve světě.

Spojené státy jsou sice jen jednou ze světových zemí, ovšem jsou jednou z největších ekonomik světa, ve které sídlí mnoho blockchainových firem.

Co se děje v USA, má tak nemalý vliv na globální kryptoměnové trhy. A jedním z největších problémů a brzd rozvoje poslední doby byla absence amerického legislativního rámce pro kryptoměny. Ve Spojených státech se dlouhodobě neshodnou regulační a vládní úřady v tom, jaký status má která kryptoměna.

To je problém nejen pro firmy, které na blockchainových technologiích staví, ale také pro firmy, které chtějí do kryptoměn pouze investovat či držet je pro technické účely. Problém je to tak velký, že firmy jako Ripple nebo Coinbase už hlasitě lobbují ve Washingtonu, aby zákonodárci konečně něco udělali.

Jak se zdá, tak se jim podařilo systém rozhýbat, protože světlo světa spatřil návrh zákona, který zavádí novou třídu aktiv pod názvem digitální tokeny. Kryptoměny by tak byly regulovány jako komodity, a nikoliv jako cenné papíry, což je obávaná hrozba. Zákon se také věnuje zdanění transakcí s kryptoměnami.

Jestli bude nový zákon schválen, se ukáže až příští rok, kdy kongres zasedne v novém složení podle výsledků letošních voleb. Podle CNBC ale má podporu u obou stran, republikánů i demokratů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru