USA jdou po kryptoměnových ICO a vazbě tetheru na bitcoin

Americké úřady stahují smyčky kolem podezřelých kryptoměnových projektů, což může být jeden z důvodů současných tržních poklesů.

Americký regulátor SEC zaujal podivný postoj ke kryptoměnám. Jeden z jeho představitelů sice do médií řekl, že bitcoin a ether nejsou cennými papíry, a že tedy nepodléhají regulaci, ovšem úřad později uvedl, že se nejednalo o jeho závazné stanovisko, nýbrž o názor jednoho zaměstnance.

Když se pak mnozí snažili od SECu získat oficiální vyjádření o jiných kryptoměnách, například XRP, nepochodili, úřad se odmítá jasně vyjádřit. Konkrétně klasifikaci XRP podle všeho nechá na federálním soudu.

Na druhé straně SEC vyvíjí tlak na řadu kryptoměnových projektů, které získaly kapitál prostřednictvím ICO. Tento způsob prodeje kryptoměn totiž podle SECu často vykazuje znaky neregistrované emise cenných papírů. Příkladem z poslední doby je zákrok regulátora proti projektům Paragon a Airfox.

A to není všechno, co v USA úřady podnikají za kroky ve světě kryptoměn. Už na začátku roku dostali provozovatelé měny tether a burzy Bitfinex předvolání pro podezření, že byl tether „tištěn“ bez krytí a využíván k manipulacím ceny bitcoinu.

Podle Bloombergu toto vyšetřování pokračuje a ministerstvo spravedlnosti se tímto podezřením vážně zabývá.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru