U soudu se nám proti SEC daří nad očekávání dobře, říká šéf Ripplu

Na pařížské blockchainové konferenci šéf Ripplu Brad Garlinghouse pochválil vývoj soudního sporu s americkým regulačním úřadem SEC.

SEC podalo žalobu na Ripple kvůli XRP na konci roku 2020, a od té doby probíhá soudní řízení.

“To řízení jde nad očekávání dobře, mnohem lépe, než jsem mohl doufat, když zhruba před 15 měsíci začalo,” pronesl Garlinghouse.

Jediné, z čeho nemá radost, je že řízení trvá tak dlouho, už téměř rok a půl.

Toto své hodnocení zakládá šéf Ripplu na dílčích výhrách, které jeho společnost zaznamenává u soudu. Jde především o to, že soud poukázal na nekonzistentní vyjadřování a postoje SEC.

Navíc soud uložil regulačnímu úřadu, aby Ripplu zpřístupnil dokumenty, které stály u zrodu projevu ředitele odboru korporátních financí SEC Williama Hinmana z roku 2008.

V tomto projevu tehdy Hinman vysvětlil, že kryptoměna Ether není cenným papírem. Ripple se proto brání, že vzhledem k technické příbuznosti nemůže být ani XRP cenným papírem.

Očekává se, že ve zmíněných dokumentech je něco, co pomůže Ripplu v jeho obhajobě.

“Tento případ je důležitý nejen pro Ripple, je důležitý pro celé kryptoměnové odvětví ve Spojených státech,” upozornil Garlinghouse.

“Pokud určíte, že je XRP cenným papírem Ripplu, my budeme muset znát každého člověka, který XRP vlastní. Takový je požadavek SEC (pro cenné papíry). Musíte znát všechny své podílníky. A to není možné,” dodal.

Kdyby SEC vyhrálo soudní spor s Ripplem, otevřely by se mu tím dveře pro stíhání víceméně všech kryptoměnových projektů. Registrace kryptoměn jako cenných papírů by značně omezila jejich přínosy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru