Twitter účty známých osobností byly zneužity pro krádež kryptoměny

Twitter účty známých osobností byly zneužity pro krádež kryptoměny

Obrovskou blamáž zažila sociální síť Twitter, když z ověřených účtů celebrit byly publikovány podvodné příspěvky.

Podvodům s kryptoměnami dominuje jeden jednoduchý, hloupý, ale zjevně efektivní typ. Podvodníci nabádají lidi, aby poslali svoji kryptoměnu na vybraný účet s tím, že za odměnu dostanou nazpět dvojnásobek. To se samozřejmě nikdy nestane, zpátky nikdy nic nepřijde.

Tento typ podvodu se šíří zejména na Twitteru, přičemž doposud to bylo především z účtů, které imitovaly účty známých lidí. V uplynulých 24 hodinách ale přišel zlom, když se takové podvodné příspěvky objevily na ověřených účtech lidí, jako jsou Bill Gates, Elon Musk, Barack Obama, Joe Biden, Kanye West, a dokonce i šéfa kryptoměnové burzy Binance Changpenga Zhaa (CZ).

Na všech zneužitých účtech se objevila jednoduchá zpráva: Pošlete bitcoiny na určitou adresu, dostanete zpět dvojnásobek.

Zatím nebyl kompletně zmapován rozsah tohoto podvodu, ale už nyní je zřejmé, že si tento podvod našel své oběti a že škody jsou minimálně v jednotkách milionů korun. Twitteru trvalo několik hodin než zareagoval a účty a některé funkce své sítě zablokoval.

Klíčová otázka je, jak se záškodníci mohli dostat k takto důležitým účtům? Zatím se jen spekuluje. Podle některých zdrojů mohlo jít o napadení nějaké aplikace třetí strany, která je používána pro publikování příspěvků na Twitteru.

Podle jiných zdrojů se hackerům podařilo získat přístup k počítači některého ze zaměstnanců Twitteru, který má vysoká oprávnění v síti. Objevila se také zpráva, podle které se hackeři chlubí tím, že podplatili zaměstnance Twitteru, aby změnil e-mailové adresy u vybraných účtů. Zatím se ale nic nepotvrdilo.

V každém případě platí, že nikdo nikdy nerozdává kryptoměny tak, že by bylo nutné nejdříve někam poslat své tokeny. Všechny takové akce jsou podvody.

Podobné články

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *