Twitter účty známých osobností byly zneužity pro krádež kryptoměny

Obrovskou blamáž zažila sociální síť Twitter, když z ověřených účtů celebrit byly publikovány podvodné příspěvky.

Podvodům s kryptoměnami dominuje jeden jednoduchý, hloupý, ale zjevně efektivní typ. Podvodníci nabádají lidi, aby poslali svoji kryptoměnu na vybraný účet s tím, že za odměnu dostanou nazpět dvojnásobek. To se samozřejmě nikdy nestane, zpátky nikdy nic nepřijde.

Tento typ podvodu se šíří zejména na Twitteru, přičemž doposud to bylo především z účtů, které imitovaly účty známých lidí. V uplynulých 24 hodinách ale přišel zlom, když se takové podvodné příspěvky objevily na ověřených účtech lidí, jako jsou Bill Gates, Elon Musk, Barack Obama, Joe Biden, Kanye West, a dokonce i šéfa kryptoměnové burzy Binance Changpenga Zhaa (CZ).

Na všech zneužitých účtech se objevila jednoduchá zpráva: Pošlete bitcoiny na určitou adresu, dostanete zpět dvojnásobek.

Zatím nebyl kompletně zmapován rozsah tohoto podvodu, ale už nyní je zřejmé, že si tento podvod našel své oběti a že škody jsou minimálně v jednotkách milionů korun. Twitteru trvalo několik hodin než zareagoval a účty a některé funkce své sítě zablokoval.

Klíčová otázka je, jak se záškodníci mohli dostat k takto důležitým účtům? Zatím se jen spekuluje. Podle některých zdrojů mohlo jít o napadení nějaké aplikace třetí strany, která je používána pro publikování příspěvků na Twitteru.

Podle jiných zdrojů se hackerům podařilo získat přístup k počítači některého ze zaměstnanců Twitteru, který má vysoká oprávnění v síti. Objevila se také zpráva, podle které se hackeři chlubí tím, že podplatili zaměstnance Twitteru, aby změnil e-mailové adresy u vybraných účtů. Zatím se ale nic nepotvrdilo.

V každém případě platí, že nikdo nikdy nerozdává kryptoměny tak, že by bylo nutné nejdříve někam poslat své tokeny. Všechny takové akce jsou podvody.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru