Tržní kapitalizace kryptoměn překonala bilion amerických dolarů

Dnešek je dalším významným milníkem v historii kryptoměn, jejich celková hodnota poprvé překonala hranici bilionu dolarů.

V rámci předchozí růstové vlny, která vyvrcholila začátkem roku 2018, přesáhla celková tržní kapitalizace kryptoměn 800 miliard amerických dolarů. Předchozí rekord kryptoměny překonaly teprve před pár dny a pokračují dál.

Dnes totiž padla další významná hranice, a to bilion dolarů, v přepočtu tedy  zhruba 21 bilionů korun. Na této hodnotě se jako doposud zatím vždy podílí nejvíce bitcoin, a to 68,5 % (681 miliard dolarů).

Zbytek biliónové kapitalizace má na svědomí 8200 další kryptoměn, dvojka je tradičně ether a trojka XRP.

Všechna tato čísla pocházejí ze služby Coinmarketcap.com, která se monitoringem kryptoměn dlouhodobě zabývá. Nutno však dodat, že jsou do těchto čísel počítány také stabilní kryptoměny jako tether, UDSC, binance USD apod. Ty by měly pouze reprezentovat fiat peníze uložené v bankách.

Jediná otázka zůstává, kam dál kryptoměny půjdou. Zdá se, že tentokrát do nich investují ve velkém také firmy. Ovšem z drtivé většiny stále jen ze spekulativních důvodů, stále se nejedná o poptávku taženou užitkem. Na tu si budeme muset ještě počkat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru