Tokenizovaný odpor k válce aneb Ukrajina chystá airdrop kryptoměny

Kryptoměny pomáhají Ukrajině shromažďovat finanční prostředky na odpor vůči ruské invazi, chystá se při tom odměna pro přispěvatele.

Ke dnešnímu dni přispěli lidé z celého světa na oficiální kryptoměnové účty Ukrajiny v přepočtu zhruba 40 milionů amerických dolarů.

Jde hlavně o kryptoměny v síti Ethereum. Ukrajina při tom také slíbila trochu záhadně tak zvaný airdrop, tedy kryptoměnu zdarma, kterou rozešle všem, kdo přispěli na její účet do dnešní 17. hodiny našeho času.

V Ethereu se už objevil token Peaceful World (WORLD), který byl stvořen a poslán na účet Ukrajiny. Je to tedy možná tato nová kryptoměna, která bude rozdána protřednictvím airdropu.

Po tokenizaci všeho možného, od peněz, přes nemovitosti až po duševní práva, to tak zřejmě bude poprvé v historii, kdy dojde k tokenizaci války, respektive odporu k ní.

Už samotné oznámení airdropu zvýšilo počet příspěvků na účet Ukrajiny, takže samotná existence nového tokenu pomáhá. Ještě je otázka, jak se bude vyvíjet obchodování s WORLD, až se dostane do oběhu, to může být dalším zdrojem příjmů.

Aktualizace

Ukrajina oznámila, že od chystaného airdropu ustupuje, žádnou kryptoměnu nerozdá, místo toho připraví NFT.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru