Thiel má seznam nepřátel Bitcoinu

Spoluzakladatel Paypalu Peter Thiel sestavuje seznam odpůrců Bitcoinu a už má i nepřítele číslo 1.

V Miami probíhá tento týden bitcoinová konference, na které jsou již tradičně vidět i tak zvaní bitcoin maximalisti, kteří neuznávají žádnou jinou kryptoměnu a velmi pohrdají i tradičním finančním systémem.

Jedním z nich je Peter Thiel, který stál u zrodu platební služby Paypal. Ten na konferenci nejdříve překvapil posluchače tím, že mezi ně rozházel stodolarové bankovky. Je přesvědčený o tom, že tradiční finanční systém zkrachuje a běžné peníze budou bezcenné. Tomuto svému vzkazu tímto dodal barvu.

Budoucnost samozřejmě vidí v Bitcoinu. A ti, kteří s ním nesouhlasí, se dostávají na jeho seznam nepřátel. Na něm samozřejmě jsou především reprezentanti tradičních financí, jako například šéf banky JPMorgan Jamie Dimon nebo šéf investiční společnosti BlackRock Larry Fink.

Nepřítelem číslo je podle Thiela legendární investor Warren Buffett, kterého označil za sociopatického dědu z Omahy. Buffett je známý tím, že kryptoměny považuje za bublinu.

Thiel se dokonce lehce opřel i do druhé největší kryptoměnové sítě Ethereum. Uvedl, že si není jistý, jestli si svůj status udrží, že musí snížit své poplatky, ale že je mu víceméně jedno, jak dopadne.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru