O Tezos se začali zajímat právníci

Jak se může zvrtnout nadějné Initial Coin Offering, ukázal projekt Tezos, který se ocitl na mrtvém bodě.

Tezos je projekt nové kryptoměny, která si klade za cíl být ještě lepší než Ethereum. Lidé stojící za projektem kvůli tomu před třemi měsíci uspořádali Initial Coin Offering (ICO), v rámci kterého vybrali od lidí více než 200 milionů dolarů na další rozvoj.

Nyní se ovšem projekt ocitl v pasti kvůli zablokovaný penězům. Zakladatelé Tezosu manželé Breitmanovi totiž svěřili správu peněz švýcarské nadaci, kterou vede Johann Gevers, se kterým jsou nyní ve sporu o rozhodování o těchto penězích.

Tezos se tak ocitl na mrtvém bodě, což značně znervóznilo lidi, kteří do něj v rámci ICO investovali. O situaci se proto začala zajímat bostonská právní firma Block & Leviton, která vyzvala investory, aby ji kontaktovali.

Naděje na případné vrácení peněz jsou však u ICO obecně minimální, protože se nejedná o klasickou investici do společnosti, ale pouze o nákup kryptoměny.

Situace by se mohla, alespoň pro americké investory, změnit, pokud by se potvrdilo, že se o Tezos začal zajímat i americký regulátor SEC, protože tuto emisi kryptoměny považuje za emisi cenných papírů.

Vzhledem k tomu, že Tezos vykazuje rysy DAO (decentralizovaná autonomní organizace), mohla by se tato zvěst potvrdit jako pravdivá.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru