Tether zmrazil 160 milionů USDT na třech účtech

Idea decentralizované technologie opět vzala za své, když došlo ke zmražení stabilní kryptoměny tether v hodnotě přesahující tři miliardy korun.

Když se řekne kryptoměny, lidé pomyslí na decentralizované digitální měny, se kterými nikdo nemůže manipulovat, nad kterými nikdo nemá centrální kontrolu. Ale neplatí to pro všechny.

Zcela jistě to neplatí pro stable coin USDT (tether), který funguje v síti Ethereum. Nad ním totiž má úplnou kontrolu jeho emitent společnost Tether, která je proslulá svojí netransparentností ohledně rezerv, které mají USDT krýt.

Tether totiž teď zmrazil USDT v hodnotě 160 milionů dolarů na třech různých účtech. To znamená, že majitelé těchto účtů za něco získali 160 milionů USDT, ale ty jsou teď zablokované a nemůžou s nimi nijak nakládat.

Tether tak učinil na základě žádosti blíže neurčených orgánů činných v trestním řízení, důvodem tedy pravděpodobně je podezření z trestné činnosti majitelů inkriminovaných účtů.

Od roku 2017 Tether tímto způsobem zařadil na černou listinu už 563 různých účtů s jejich USDT zůstatky.

Tohoto faktu se snaží využít emitenti jiných stable coinů, které nejsou jakkoliv zablokovatelné, jako například UST, a snaží se tento aspekt svých tokenů propagovat ve srovnání s USDT.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru