Tether a Bitfinex urovnaly spor se státním zástupcem pokutou

Kryptoměnové trhy si můžou oddechnout, kauza stabilní kryptoměny vs. stát New York je u konce.

Newyorský státní žalobce podal v dubnu 2019 soudní žalobu na Tether a Bitfinex kvůli tomu, že potají použily peníze určené pro krytí kryptoměny tether na jiné účely. Jednalo se o částku 850 milionů dolarů.

Potvrdilo se tak podezření, že tether nebyl vždy plně krytý americkými dolary v poměru jedna ku jedné, jak být měl. Bitfinex nedávno oznámil, že peníze vzaté od Tetheru vrátil do posledního dolaru zpět letos v lednu.

Spor mezi státem, Bitfinexem a Tetherem se podařilo ukončit až nyní formou urovnání. Bitfinex, respektive jeho mateřská společnost iFinex, a Tether zaplatí pokutu 18,5 milionu dolarů, nesmí nadále poskytovat své služby v New Yorku a musí státnímu zastupitelství podávat čtvrtletní výkazy.

Bitfinex a Tether tak sice nemusely přiznat žádné pochybení, ale podle reakcí trhů, které se včera propadly, tato dohoda není vnímána úplně pozitivně.

Protože pokud New York nepovažuje Tether a Bitfinex za dostatečně spolehlivé firmy a zakázal jim působení na svém území, může se stát, že se přidají i další státy.

Nicméně tomu nejhoršímu jsme se vyhnuli. Protože kdyby spor trval dál a vyšlo by například najevo, že tether stále není krytý dolary a že je využíván jen jako nástroj pro machinace s trhy, následoval by asi mnohem větší propad.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru