Téměř každá pátá nová kryptoměna je zjevný podvod

Podle analýzy Wall Street Journal je procento podvodů mezi novými kryptoměnovými projekty velmi vysoké.

Tak zvané initial coin offerings (ICO) jsou relativně snadnou cestou pro získání kapitálu na podnikání, točí se přes ně už miliardy dolarů. Podnikatelé představí svůj nápad a peníze získají prodejem své nové kryptoměny, na které má jejich projekt stát.

Vzhledem k tomu, že kryptoměny dokážou velmi rychle růst, stalo se jejich obchodování oblíbeným způsobem finančních spekulací, a proto nové ICO nemívají problém získat investory. Wall Street Journal uskutečnil analýzu 1450 ICO z poslední doby a u 271 z nich našel varovné signály svědčící o podvodu.

To představuje 18,6 procenta neboli téměř každá pátá emise nové kryptoměny vykazuje znaky podvodu. Mezi tyto znaky patří zaručené zisky, sliby velmi vysokých zisků, texty zkopírované z jiných projektů a fiktivní týmy lidí s fotkami z fotobank.

Přesto se těmto 271 velmi pravděpodobně podvodným ICO podařilo vybrat miliardu dolarů prodejem svých kryptoměn. Podle amerického regulačního úřadu SEC prostřednictvím ICO vybralo od začátku loňského roku celkem 12 miliard amerických dolarů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru