Tarantino si s Pulp Fiction NFT vysloužil soudní žalobu

Filmový režisér Quentin Tarantino se ocitl v soudním sporu s filmovou společností Miramax kvůli tokenizaci věcí z filmu Pulp Fiction.

Tarantino si zjevně všimnul raketově rostoucí popularity non-fungible tokenů (NFT), což jsou unikátní kryptoměnové tokeny reprezentující různé předměty, většinou umělecká díla.

Rozhodl se proto vydat vlastní sérii NFT. Každý token má obsahovat dosud nezveřejněné části scénáře Pulp Fiction a osobní Tarantinův komentář. Tento obsah bude dostupný pouze vlastníkům daných NFT.

Tento plán se ale nelíbí společnosti Miramax, která vlastní práva na režisérskou edici Pulp Fiction. Ta proto podala na Tarantina soudní žalobu, ve které uvádí, že režisér své plány držel v tajnosti a že tyto kolidují s vlastními plány Miramaxu na NFT k filmu Pulp Fiction.

Miramax dále uvedl, že Tarantinův koncept NFT k Pulp Fiction devalvuje celý koncept, protože se jedná o zjevnou snahu jen rychle utrhnout peníze. Režisér podle filmové společnosti záměrně porušil smlouvu a nedodržel běžné právní postupy.

Tarantino se brání tím, že mu práva na jeho scénář zůstala, a tudíž že ho může prodat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru