Také v kanadské úřady považují některé digitální měny za cenné papíry

Kanadský národní regulátor CSA vydal zprávu, podle které lze považovat mnoho ICO za emisi cenných papírů.

ICO neboli Initial Coin Offering je v současnosti velmi populární formou získání kapitálu pro startupy budující projekty na blockchainových technologiích. Pro svůj projekt vytvoří novou digitální měnu, kterou pak prodají zájemcům z řad veřejnosti.

Do nedávné doby existovaly ICO v určitém právním vakuu a zcela neregulované. Jako první konstatoval americký SEC, že podle jeho analýzy odpovídají některé ICO emisi cenných papírů. Záleží na tom, k čemu přesně je daná kryptoměna určená a jaká s sebou nese práva.

To zbrzdilo některé ICO a většina těch nových pak odmítá americké rezidenty, i když někteří z nich toto odmítnutí obcházejí přes proxy servery.

Nyní přišel kanadský CAS s vyjádřením, že i podle jeho názoru v mnoha případech lze tokeny digitální měny vydávané v rámci ICO považovat za cenné papíry. Jedním z důvodů je, že je lze považovat za investiční kontrakty.

CAS proto doporučil společnostem zvažujícím ICO, aby v Kanadě konzultovaly své případy s místními regulátory, aby se vyhnuly nákladným překvapením (případným pokutám).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru