Také v kanadské úřady považují některé digitální měny za cenné papíry

0

Kanadský národní regulátor CSA vydal zprávu, podle které lze považovat mnoho ICO za emisi cenných papírů.

ICO neboli Initial Coin Offering je v současnosti velmi populární formou získání kapitálu pro startupy budující projekty na blockchainových technologiích. Pro svůj projekt vytvoří novou digitální měnu, kterou pak prodají zájemcům z řad veřejnosti.

Do nedávné doby existovaly ICO v určitém právním vakuu a zcela neregulované. Jako první konstatoval americký SEC, že podle jeho analýzy odpovídají některé ICO emisi cenných papírů. Záleží na tom, k čemu přesně je daná kryptoměna určená a jaká s sebou nese práva.

To zbrzdilo některé ICO a většina těch nových pak odmítá americké rezidenty, i když někteří z nich toto odmítnutí obcházejí přes proxy servery.

Nyní přišel kanadský CAS s vyjádřením, že i podle jeho názoru v mnoha případech lze tokeny digitální měny vydávané v rámci ICO považovat za cenné papíry. Jedním z důvodů je, že je lze považovat za investiční kontrakty.

CAS proto doporučil společnostem zvažujícím ICO, aby v Kanadě konzultovaly své případy s místními regulátory, aby se vyhnuly nákladným překvapením (případným pokutám).