Švýcarsko je s kryptoměnami napřed, má první banku na jejich správu a fond

V zemi helvétského kříže dosáhli dalšího milníku v oblasti kryptoměn, když jim otevřeli nové dveře k masové adopci.

Ačkoliv je Švýcarsko v mnoha ohledech považováno za konzervativní zemi, v oblasti kryptoměn je velmi otevřené a pokrokové. Už před dvěma lety dostaly první banky licence pro obchodování s kryptoměnami, patřila mezi ně SEBA.

A SEBA nyní stojí u dalších dvou významných milníků. Jako první švýcarská banka získala licenci od regulačního úřadu pro správu kryptoměn. Může je tedy jako regulovaná instituce držet na svých účtech, takže budou předmětem ochranných mechanismů, kterým se těší zákazníci švýcarských bank.

Také to znamená, že finanční instituce, které chtějí investovat do kryptoměn, můžou využít licencované služby banky SEBA pro jejich správu.

Finanční regulátor FINMA vydal také povolení pro kryptoměnový investiční fond, za nímž stojí PvB Pernet von Ballmoos, pro nějž bude vykonávat správu kryptoměn právě SEBA.

Kryptoměnový fond bude reprezentovat blíže neupřesněné velké kryptoměny, které mají dostatečnou likviditu. A investovat do něj budou moct jen kvalifikovaní investoři, nebude tedy určen pro širokou veřejnost.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru