Sun dá 100 milionů za oběd s Buffettem, chce změnit jeho názor na kryptoměny

Zakladatel kryptoměny tron Justin Sun zvítězil v aukci oběda s Warrenem Buffettem a chce, aby z toho těžilo celé odvětví.

Americký miliardář Warren Buffett patří mezi nejúspěšnější investory v historii, prostřednictvím své firmy Berkshire Hathaway ale obchoduje především s akciemi a na kryptoměny v minulosti vyjádřil negativní názor.

Buffett uvedl, že kryptoměny podle něj nemají žádnou vnitřní hodnotu, žádné hodnoty negenerují, a proto je považuje za bublinu. Na druhé straně ale také přiznal, že jim moc nerozumí.

Buffett je také známý tím, že se v pozdější fázi své kariéry rozhodl darovat velké množství svých peněz na charitu. Peníze pro charitativní účely získává každý rok rovněž tím, že si v rámci aukce může kdokoliv koupit oběd s ním, při kterém pochopitelně může diskutovat na různá témata.

A letos tuto dražbu vyhrál Sun, oběd s věštcem z Omahy, jak je Buffett přezdíván, ho bude stát 4.567.888 dolarů, tedy přes 100 milionů korun. Sun chce setkání s Buffettem využít nejen k tomu, aby mu vysvětlil přínosy kryptoměn, ale také pro publicitu pro celé odvětví.

Na setkání už pozval i další lídry ze světa kryptoměn. Například ale šéf burzy Binance Changpeng Zhao ho musel odmítnou s tím, že by musel cestovat moc daleko, což by mu výrazně nabouralo jeho program.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru