Štvou vás psí kryptoměny? Tak se raději nedívejte na Elon tokeny…

Řada racionálních investorů si může ukroutit hlavy nad raketovými růsty kryptoměn jako Shiba Inu, ale ty zdaleka nejsou jediným nesmyslem ve světě digitálních aktiv.

Kryptoměna Shiba Inu, která je jen volným pokračováním vtipu Dogecoin, vyrábí miliardáře, což vytočí leckoho, kdo si pro investování našel kryptoměny, které mají reálný užitek.

Pokud si chcete ještě víc zvednout náladu, můžete se podívat třeba na tokeny, které se snaží parazitovat na jménu zakladatele automobilky Tesla Elona Muska.

Najdete kryptoměny jako Dogelon Mars, Elon’s Marvin, Floki Elon, Elons Rabbit, Elonomics, Elongate, AstroElon nebo ElonTech. Samotný Musk samozřejmě nemá s žádnou z nich nic společného.

Většina z těchto Elon tokenů zažila krátce po svém spuštění strmý pád, což ovšem nezabránilo tomu, aby si alespoň jejich emitenti namastili kapsy.

Najdou se ale i výjimky, které dokážou skutečně zvednout mandle, jako Dogelon Mars (ELON). To je totiž kryptoměna, která je vůči své emisní ceně na 43násobku a je na vzestupném trendu. A v květnu letošního roku byla její cena dokonce ještě podstatně výš.

Novou kryptoměnu může vydat kdokoliv. Pro tokeny fungující v jiných sítích, jako jsou Ethereum nebo Binance Smart Chain, na to dokonce existují online generátory.

Díky decentralizovaným obchodním platformám jako Uniswap nebo Pancakeswap je pak snadné těmto novým kryptoměnám dodat likviditu a vyvolat dojem skutečného obchodování.

A tak je svět zaplavován nesmyslnými tokeny, jejichž jediný účel je obohatit jejich emitenty. A leckdy se podaří nastartovat komunitu a trend, které pak tyto absurdní kryptoměny vyženou do absurdních výšin. A racionální investoři můžou jen dál kroutit hlavami a doufat, že tohle už konečně skončí a na výsluní se dostanou je ty tokeny, které si to opravdu zaslouží svými přínosy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru