Stojí za současným propadem kryptoměn výprodej podvodníků?

Na kryptoměnových trzích zjevně převládá nabídka nad poptávkou, otázkou je, čím je to způsobeno.

V posledním týdnu nepřišla žádná významná zpráva, kterou by se dalo vysvětlit, proč kryptoměny zažívají další významné propady, často na hodnoty nejnižší za poslední dva roky.

Podle Chainalysis stojí za propadem z posledního týdne alespoň částečně výprodej kryptoměn, které vlastní podvodníci z PlusToken.

PlusToken je jeden z největších kryptoměnových podvodů v historii, investory připravil podle odhadů o téměř tři miliardy dolarů.

Podobných podvodů je celá řada a jejich dopady zcela určitě jsou významné. Protože všechny fungují obdobným způsobem, od investorů vybírají skutečné kryptoměny a dávají jim za to svůj vlastní a inherentně bezcenný token.

Když pak podvod praskne, investorům zůstane bezcenný token a podvodníci začnou rozprodávat nahromaděné bitcoiny, ethery a další kryptoměny, aby je vyměnili za fiat peníze. To pak nevyhnutelně působí tlaky na pokles cen.

Problém je, že konec podvodů typu Bitconnect a PlusToken je zatím v nedohlednu. Vzhledem k počtu obyvatel se jim poslední dobou daří v Číně, kde se pak v součtu pochopitelně jedná o obrovské částky, které dokážou rozkolísat zatím stále nevyspělé kryptoměnové trhy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru