Standard Chartered nabídne klientům správu kryptoměn, další banky se chystají

Umožnit svým klientům bezpečně držet kryptoměny brzy nabídnou velké světové banky, změny přicházejí ve velkém.

Uplynulo více než deset let od vzniku první kryptoměny bitcoin, a během většiny tohoto období se tradiční finanční instituce stavěly k digitálním měnám zdrženlivě až negativně. Výhody blockchainových technologií jsou ale nepopiratelné, a tak se nálady s postupem času změnily.

Zájem investorů je o kryptoměny tak velký a neustále roste, že kdo je nemá v nabídce, přichází o klienty. Již dříve si to uvědomily alternativní platební služby jako Uphold, nedávno dokonce i Paypal. Další zlom přichází nyní, kdy se na kryptoměny chystají přímo banky.

Coindesk informoval, že správu kryptoměn nabídne svým klientům jedna z největších britských bank Standard Chartered, čeká už jen na povolení od regulačního úřadu FCA. Učiní tak pod jménem dceřiné společnosti Zodia Custody. Zpočátku nabídne svým klientům bitcoin a ether, později přidá XRP, bitcoin cash a litecoin.

Na obdobné službě pod názvem Pyctor pracují také banky ING, ABN Amro, BNP Paribas, Citibank, Ivesco, Société Générale, UBS a další. Cílem je také nabídnout klientům službu, která jim umožní držbu kryptoměn s bezpečností na bankovní úrovni.

Pilotní provoz Pyctoru funguje taktéž pod dozorem britského regulátora FCA.

Zjevně se tedy blíží doba, kdy lidé budou moct nakupovat, prodávat a bezpečně držet kryptoměny u svých bank, na které jsou dlouhé roky zvyklí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru