Standard Chartered nabídne klientům správu kryptoměn, další banky se chystají

0

Umožnit svým klientům bezpečně držet kryptoměny brzy nabídnou velké světové banky, změny přicházejí ve velkém.

Uplynulo více než deset let od vzniku první kryptoměny bitcoin, a během většiny tohoto období se tradiční finanční instituce stavěly k digitálním měnám zdrženlivě až negativně. Výhody blockchainových technologií jsou ale nepopiratelné, a tak se nálady s postupem času změnily.

Zájem investorů je o kryptoměny tak velký a neustále roste, že kdo je nemá v nabídce, přichází o klienty. Již dříve si to uvědomily alternativní platební služby jako Uphold, nedávno dokonce i Paypal. Další zlom přichází nyní, kdy se na kryptoměny chystají přímo banky.

Coindesk informoval, že správu kryptoměn nabídne svým klientům jedna z největších britských bank Standard Chartered, čeká už jen na povolení od regulačního úřadu FCA. Učiní tak pod jménem dceřiné společnosti Zodia Custody. Zpočátku nabídne svým klientům bitcoin a ether, později přidá XRP, bitcoin cash a litecoin.

Na obdobné službě pod názvem Pyctor pracují také banky ING, ABN Amro, BNP Paribas, Citibank, Ivesco, Société Générale, UBS a další. Cílem je také nabídnout klientům službu, která jim umožní držbu kryptoměn s bezpečností na bankovní úrovni.

Pilotní provoz Pyctoru funguje taktéž pod dozorem britského regulátora FCA.

Zjevně se tedy blíží doba, kdy lidé budou moct nakupovat, prodávat a bezpečně držet kryptoměny u svých bank, na které jsou dlouhé roky zvyklí.