S&P Dow Jones Indices spustí příští rok kryptoměnové indexy

Institucionální zájem o kryptoměny přiměl dalšího tradičního a významného finančního hráče otevřít se blockchainovému světu.

S&P Dow Jones Indices je americká společnost, která stojí za akciovými indexy S&P 500 a Dow Jones. Nyní se rozhodla, že příští rok sestaví kryptoměnové indexy.

„Jelikož se digitální aktiva jako kryptoměny stávají rychle rozvíjející se třídou aktiv, nastal správný čas pro nezávislé, spolehlivé a uživatelský přívětivé ukazatele,“ řekl šéf inovací společností Peter Roffman.

„Díváme se a máme pocit, že jsme se dostali do bodu, kdy instituce mají zájem o vyspělost, kdy se společnosti jako je ta naše chtějí zapojit a přispět k transparentnosti tohoto trhu,“ dodal.

Data o cenách kryptoměn bude S&P DJI získávat ve spolupráci se společností Lukka. Indexy budou přizpůsobitelné a k dispozici bude více než 550 kryptoměn.

S&P Dow Jones Indices není první společností z Wall Street, která vstupuje do světa kryptoměn. Kryptoměnové indexy už nabízejí Bloomberg a Nasdaq.

Trvalo to tedy o něco déle než jednu dekádu, než si kryptoměny vydobyly místo na slunci a vyvolaly institucionální zájem, který jim otevřel dveře do světa tradičních financí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru