Senát USA začal vyšetřovat stabilní kryptoměny

Bankovní komise senátu Spojených států rozeslala dopis emitentům stable coinů a burzám, ve kterém se ptá na řadu klíčových věcí.

Stabilní kryptoměny, jež jsou spojené s různými národními měnami, především americkým dolarem, jsou v posledních měsících horkým tématem pro americké regulátory a politiky.

Představují totiž formu privátních peněz, jejichž krytí je zcela zásadní pro stabilitu a důvěryhodnost. Při velkém rozšíření by dokonce mohly ohrozit samotné národní měny, proto tak moc Facebook naráží s plány na vlastní měnu tohoto typu.

Předseda bankovní komise senátu Sherrod Brown proto rozeslal dopis emitentům různých stablecoinů (USDT, USDC atd.) a vybraným burzám, ve kterých pokládá řadu otázek.

Chce popsat proces nakupování, směny a emise stablecoinů. Chce také vědět, jak probíhá zpeněžení stabilních kryptoměn za fiat měny, kterými jsou kryté.

Pro konkrétní tokeny se ptá, kolik jich bylo vydáno, kolik jich bylo směněno zpět na fiat měny a různé parametry jejich oběhu.

Dále se také zajímá o to, jaké události a podmínky můžou způsobit problémy stabilním kryptoměnám a jejich směně za fiat peníze.

Jinými slovy chce senát vědět, co se stane, kdyby nastal tak zvaný run na stablecoiny a všichni by je chtěli směnit za fiat peníze, tzn. jestli jsou dostatečně kryté.

Adresáti mají čas do 3. prosince na poskytnutí odpovědí. USA se chystají na regulaci stabilních kryptoměn a tohle je jen jeden krok na této cestě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru