SEC varoval celebrity před nezákonnou propagací kryptoměn

Americký regulační úřad SEC upozornil, že se lidé veřejně propagující ICO kryptoměn můžou dostat do konfliktu se zákonem.

Propagaci prvotním prodejům kryptoměn v rámci ICO se v nedávné minulosti věnovaly americké celebrity Paris Hilton, Floyd Mayweather a Jamie Foxx.

SEC v této souvislosti vydal upozornění, že tak mohli činit v rozporu se zákonem. Americký úřad už v minulosti konstatoval, že některé kryptoměny mají povahu cenných papírů, a tudíž jejich emise podléhá regulaci, stejně jako emise například dluhopisů či akcií.

Veřejně známá osobnost, která propaguje prodej kryptoměny, jež má povahu cenného papíru, musí mimo jiné veřejně oznámit, jaký k ní má vztah a za jakou odměnu propagaci dělá.

Pokud ICO takové měny není registrované v souladu se zákony, dopouští se její propagátor provinění, protože se účastní neregistrovaného prodeje cenných papírů a chová se jako neregistrovaný broker.

SEC se na takové propagace hodlá v budoucnu zaměřit. K tomu úřad dodal, že celebrity, které propagují investování, často nemají dostatečné znalosti, aby mohly vědět, jestli se jedná o vhodnou investici a jestli je v souladu se zákonem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru