SEC schválil Blockstacku historický první STO v USA

Blockstack oznámil, že nabídne svoji kryptoměnu Stacks ve veřejném prodeji poté, co dostal zelenou od amerického regulátora Securities and Exchange Commission (SEC).

V uplynulých dvou letech byly dominantní formou emise nových kryptoměn tak zvané ICO (Initial Coin Offering). Jednalo se ale o naprosto neregulovanou formu prodeje, která byla často zneužívána k podvodům.

Další formou emise nových kryptoměn se staly tak zvané IEO (Initial Exchange Offering), ve kterých prodej zajišťuje určitá kryptoměnová burza. Tím sice nejsou zaručené dobré úmysly emitenta kryptoměny, nicméně riziko podvodu je o trochu nižší než u ICO.

Třetí a zatím nejvyspělejší formou emise nových kryptoměn jsou tak zvané STO (Security Token Offering), které podléhají schválení od regulačního úřadu, takže mají status prodeje cenného papíru.

Historicky první STO v USA začíná dnes, spustí ho Blockstack, který buduje decentralizovaný internet a už nyní v něm běží řada decentralizovaných aplikací, které můžou nahradit ty centralizované, např. obdoba Google Docs, Twitteru, WhatsAppu a dalších. V decentralizovaných aplikacích uživatel vlastní veškerá svá data a nikdo jiný k nim nemá přístup, to je jejich hlavní výhoda.

Blockstacku trvalo dlouhé měsíce, než s regulátorem vyladil všechny detaily, přičemž utratil dva miliony dolarů, aby vyhověl všem zákonným požadavkům. Získal tak ale jistotu, že mu nebudou hrozit žádné sankce za neautorizovaný prodej cenných papírů.

Blockstack takto prodá veřejnosti tokeny stacks (STX) v celkové hodnotě 28 milionů dolarů, cena bez předregistrace činí 30 centů za jeden STX.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru